Art. Sponsorowane

Pediatra online – jak uzyskać pomoc dla dziecka w zaledwie 15 minut?

Wizyta u pediatry on-line to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. I nic w tym dziwnego – pozwala ono nie tylko zaoszczędzić cenny czas, ale również przyśpieszyć leczenie dziecka, czy skonsultować wyniki jego badań laboratoryjnych z zacisza własnego domu. Komu dedykowana jest teleporada? Jak się do niej przygotować? I dlaczego warto korzystać z usług platform telemedycznych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.

Dlaczego warto odbyć e-wizytę u pediatry online?

Wielu rodziców zastanawia się, jak szybko skonsultować stan zdrowia swojego dziecka bez potrzeby stania w długich kolejkach i narażania go na kontakt z innymi chorymi. Otóż doskonałym rozwiązaniem jest teleporada u pediatry online! Usługa ta jest dostępna dla każdego, nawet dla osób przebywających poza granicami kraju. Nie masz jak dostać się do najbliższej przychodni, a może właśnie jesteś na urlopie i potrzebujesz przedłużenia recepty na leki przeciwalergiczne dla swojej pociechy? Wiedz, że powyższe rozwiązanie dedykowane jest właśnie takim osobom jak Ty.

Jakie jeszcze korzyści płyną z konsultacji u pediatry on-line? Stawiając na opcję ekspres, możesz liczyć na pomoc w zaledwie 15 minut. Możliwość tę docenią przede wszystkim zapracowani rodzice. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w razie potrzeby specjalista może wypisać L4 dla opiekuna małego pacjenta. Warto także zwrócić uwagę na aspekt finansowy. Planujesz udać się do pediatry prywatnie? Miej na uwadze, że wyprawa do gabinetu stacjonarnego jest bardziej kosztowna niż rozmowa z pediatrą online.

Kiedy warto skonsultować się z pediatrą on-line?

Pediatra online ma dokładnie takie same uprawnienia co lekarz przyjmujący w przychodni. Nie tylko odpowie on na wszystkie Twoje pytania, ale także udzieli rad dotyczących żywienia małego pacjenta, przeanalizuje jego objawy chorobowe oraz wypisze dla niego skierowanie na konkretne badania. Ponadto pomoże Ci on zinterpretować np. opis USG brzucha lub rezonans magnetyczny głowy Twojej pociechy. 

Jakie przypadłości warto omówić z pediatrą on-line? Odpowiedź jest prosta – wszystkie, które spędzają Ci sen z powiek. U pediatry najczęściej diagnozuje się takie przypadłości jak:

  • infekcje dolnych i górnych dróg oddechowych, 
  • jelitówka, 
  • alergie skórne, 
  • choroby zakaźne,
  • kolka jelitowa. 

Pediatra on-line – jak umówić się na e-wizytę?

Dzięki rozwojowi technologii usługi oferowane przez sektor medyczny umożliwiają otrzymanie niemal natychmiastowej porady od lekarza. Potrzebujesz ekspresowej pomocy? W takim razie postaw na zaufaną platformę internetową, jaką jest Med24. Rejestracja na konsultację z pediatrą trwa zaledwie 2 minuty. Wystarczy, że podczas intuicyjnego procesu podasz swoje dane i dziecka, wybierzesz preferowaną formę kontaktu z lekarzem (czat sms, telefon, wideo) oraz preferowany przez siebie termin. W przypadku porady ekspresowej specjalista zadzwoni do Ciebie w ciągu 15 minut – nawet jeśli będzie to niedziela lub dzień świąteczny. Nie zdążyłeś odebrać telefonu? Nie musisz się niepokoić, ponieważ podejmie on aż 3 próby kontaktu.

Jak przygotować się do rozmowy z pediatrą online? 

Co warto wiedzieć przed teleporadą z pediatrą online, aby przebiegła ona sprawnie? W trakcie jej trwania spodziewaj się szczegółowego wywiadu medycznego, podczas którego specjalista przeanalizuje dolegliwości małego pacjenta oraz ostatnio wykonane badania laboratoryjne i obrazowe. Pamiętaj, że mogą paść także inne pytania, na przykład te związane ze stosowaną dietą, codziennymi nawykami, suplementacją oraz chorobami współistniejącymi.

Ważnym elementem konsultacji może stać się rozmowa pediatry z dzieckiem, dlatego warto przygotować je na taką ewentualność. Opowiedz mu o przebiegu spotkania online i zapewnij mu ciche miejsce pozbawione zbędnych bodźców. W trakcie teleporady uzupełniaj jego wypowiedzi o istotne informacje. Nie zapomnij również zadawać lekarzowi pytań, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości.

Dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *