Pokoloruj obrazek na daną literę… Kolorowanka do druku

Kolorowanie obrazków może nie tylko rozwijać kreatywność, cierpliwość, precyzję i zmysł artystyczny dziecka, ale również uczyć kolorów, a także liter. Przygotowaliśmy kolorowankę do druku zawierającą obrazki zaczynające się na różne litery alfabetu. Zadaniem dziecka jest pokolorowanie ich zgodnie z przypisanym kolorem do danej litery.

Na kolorowance znajduje się 25 obrazków. Są to: arbuz, baran, cukierek, dynia, eskimos, foka, gruszka, harfa, iglo, jeż, koń, lód, łyżwa, miś, nożyczki, ośmiornica, pędzel, ryba, słoń, śnieg, telefon, usta, wiadro, ząb, żyrafa.

Do każdej litery alfabetu przypisany jest jeden kolor. Przykładowo: A – jasnozielony, co oznacza, że zadaniem dziecka jest odnaleźć obrazek zaczynający się na literę A (arbuz) i pokolorowanie go na jasnozielono.

Kolory zostały podzielone na odcienie, ale jeśli dziecko nie posiada aż tylu kredek, to można oczywiście pominąć jasne i ciemne odcienie i pokolorować kilka obrazków na ten sam kolor.

,

Plik PDF z przygotowaną kartą pracy można pobrać poniżej za darmo. Zapraszamy również do pobierania innych kolorowanek dla dzieci lub pomocy dydaktycznych z alfabetem, literami i sylabami.

Pobierz “Pokoloruj obrazek na literę”

pokoloruj-obrazek-na-litere.pdf – Pobrano 1923 razy – 3,09 MB
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo