Pokoloruj obrazek na daną literę… Kolorowanka do druku

Kolorowanie obrazków może nie tylko rozwijać kreatywność, cierpliwość, precyzję i zmysł artystyczny dziecka, ale również uczyć kolorów, a także liter. Przygotowaliśmy kolorowankę do druku zawierającą obrazki zaczynające się na różne litery alfabetu. Zadaniem dziecka jest pokolorowanie ich zgodnie z przypisanym kolorem do danej litery.

Na kolorowance znajduje się 25 obrazków. Są to: arbuz, baran, cukierek, dynia, eskimos, foka, gruszka, harfa, iglo, jeż, koń, lód, łyżwa, miś, nożyczki, ośmiornica, pędzel, ryba, słoń, śnieg, telefon, usta, wiadro, ząb, żyrafa.

Do każdej litery alfabetu przypisany jest jeden kolor. Przykładowo: A – jasnozielony, co oznacza, że zadaniem dziecka jest odnaleźć obrazek zaczynający się na literę A (arbuz) i pokolorowanie go na jasnozielono.

Polecamy również:
Mikołajki materiały do druku
5,00
Kup teraz
Offer drukatek.pl
-14% Zimowe karty pracy
6,00 7,00
Kup teraz
Offer drukatek.pl
Sylaby karty do nauki czytania
10,00
Kup teraz
Offer drukatek.pl

Kolory zostały podzielone na odcienie, ale jeśli dziecko nie posiada aż tylu kredek, to można oczywiście pominąć jasne i ciemne odcienie i pokolorować kilka obrazków na ten sam kolor.

Plik PDF z przygotowaną kartą pracy można pobrać poniżej za darmo. Zapraszamy również do pobierania innych kolorowanek dla dzieci lub pomocy dydaktycznych z alfabetem, literami i sylabami.

Pobierz “Pokoloruj obrazek na literę”

pokoloruj-obrazek-na-litere.pdf – Pobrano 1793 razy – 3,09 MB
Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo