Połącz kropki do druku. Łączenie kropek w PDF dla dzieci i dorosłych

Połącz kropki według numerów do druku. Przygotowaliśmy darmową kolekcję łączenia kropek. Dostępne są zarówno łatwe, jak i trudne wzory, dlatego PDF mogą pobrać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Łączenie kropek to bardzo przydatna pomoc dydaktyczna. Dla dziecka to nie tylko zabawa i sposób na spędzanie wolnego czasu. Niesie to za sobą wiele korzyści. Dziecko trenuje zdolności manualne, trenuje koncentrację, cierpliwość, spostrzegawczość i precyzję.

Łączenie kropek do wydruku. Pobierz plik i połącz kropki po numerkach

Darmowy plik PDF z łączeniem kropek zawiera 15 stron do druku. Są tam m.in. wzory dinozaurów, kotka, aniołka, księżniczki, Mario, a także Rubble’a i Chase’a, czyli postaci Psiego Patrolu. Nie brakuje również trudniejszych wzorów, jak np. łączenia kropek do 1000, które świetnie sprawdzą się dla dorosłych.

Karty pracy połącz kropki świetnie sprawdzą się w przedszkolu, jak i w domu, gdzie rodzice z dziećmi mogą wspólnie dokończyć obrazki według numerów, a następnie np. je pokolorować.

Połącz kropki do druku dla dzieci

Aby wydrukować karty możesz kliknąć na wybrany obrazek, a następnie pobrać go lub od razu wydrukować. Poniżej znajduje się również plik PDF z wszystkimi wzorami.

Trudne łączenie kropek dla dorosłych – do 1000 numerków

Poniżej znajdziesz również łączenie kropek dla dorosłych, gdzie znajdują się obrazki, które zawierają nawet do 1000 kropek.

Pobierz darmowy PDF

Za pomocą poniższego przycisku pobierz plik PDF z wszystkimi wzorami.

Pobierz “Łączenie kropek”

laczenie-kropek-do-druku.pdf – Pobrano 621 razy – 1,22 MB

Łączenie kropek to rodzaj zadania, w którym dziecko musi połączyć ze sobą punkty, rysując linie w określonej kolejności. Wynik tego połączenia ukazuje konkretny obrazek. Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się to jedynie prostą zabawą, ma to głęboki wpływ na rozwój dziecka.

Edukacyjne Aspekty Łączenia Kropek:

  1. Rozwijanie Umiejętności Motorycznych: Łączenie kropek wymaga precyzyjnych ruchów dłoni, co sprzyja rozwijaniu zdolności motorycznych u dzieci. To doskonałe ćwiczenie dla małych rąk, wspomagające rozwój koordynacji oko-ręka.
  2. Nauka Liczb i Kolejności: Ćwiczenia łączenia kropek są doskonałym narzędziem do nauki liczb i pojęcia kolejności. Dziecko, rysując linie pomiędzy kropkami, nie tylko kreuje obrazek, ale również zdobywa umiejętność rozumienia, że liczby mają konkretną sekwencję.
  3. Rozwój Koncentracji i Precyzji: Aby poprawnie połączyć wszystkie kropki, dziecko musi skupić się na zadaniu, co rozwija jego umiejętność koncentracji. Dodatkowo, precyzyjność rysunku wprowadza elementy cierpliwości i dokładności.
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo