Polowanie na Ćmy ile odcinków, streszczenia, powtórka VOD?

Polowanie na Ćmy streszczenia. Ile odcinków ma serial? Kiedy i gdzie oglądać powtórki w TV i internecie na VOD?

Polowanie na Ćmy ile odcinków?

Dom pod Dwoma Orłami to polski serial historyczno-obyczajowy. Kiedy oglądać odcinki? Emitowane one będą w niedziele o 20:15 w telewizji TVP 1.

Ile odcinków ma Polowanie na Ćmy? Sezon 1 liczy siedem odcinków, a każdy z nich trwa ok. 45 minut. 26 marca można obejrzeć Polowanie na Ćmy odc. 2.

Polowanie na Ćmy VOD. Powtórki w internecie i TV

Powtórki serialu można oglądać zarówno w telewizji, jak i internecie. Ostatni odcinek powtarzany jest w czwartek o 0:30 w TVP Seriale, a także w następny piątek o 22:30 w TVP 1.

Oczywiście wszystkie odcinki wyemitowane w telewizji można później obejrzeć jako powtórki w internecie. Serial Polowanie na Ćmy VOD można znaleźć za darmo i bez rejestracji na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl). Nie trzeba więc szukać powtórek na CDA, Dailymotion czy Youtube.

Polowanie na Ćmy streszczenia odcinków

W naszym serwisie przeczytać można szczegółowe streszczenia odcinków serialu Dom pod Dwoma Orłami.

Polowanie na Ćmy odc. 1 streszczenie szczegółowe

Warszawa, maj 1905 roku. Z więzienia zostaje niespodziewanie wypuszczona młoda dziewczyna uwikłana w działalność niepodległościową. Okazuje się, że została wykupiona przez Czarnego, sutenera handlującego żywym towarem. Ma zostać wysłana do Argentyny. Ze względu na urodę dziewczyny Czarnemu bardziej opłaca się wstawić ją na procent do najbardziej luksusowego warszawskiego domu publicznego Franciszki Szlimakowskiej.

Tego samego dnia nieopodal przybytku Szlimakowskiej wybucha bomba zdetonowana przez PPS. To kolejna eksplozja skierowana przeciw Rosjanom. Szlimakowska ujęta urodą i ogładą dziewczyny, przyjmuje ją do pracy w swoim przybytku i nadaje jej imię Yvette. Yvette nie mając się gdzie podziać, szuka noclegu u Szczerba, działacza niepodległościowego, przyjaciela jej narzeczonego, Józefa, którego nie widziała od czasu jej aresztowania. Yvette postanawia zarobić pieniądze, by odnaleźć narzeczonego. Tymczasem u Szczerba poznaje Marcela, kuriera PPS, który przekazywał bombę i został ranny podczas eksplozji.

Na te same wydarzenia z innej perspektywy patrzy Nastazja Jurina, Rosjanka z Petersburga, żona policjanta, zagubiona w obcej jej Warszawie i w małżeństwie zaaranżowanym po skandalu obyczajowym. Cerkiew jest jej jedynym miejscem ucieczki od męża, który od dawna bez rezultatu marzy o awansie i potomku. Szef warszawskiej Ochrany, Margrafski obarcza Jurina (męża Nastazji) winą za kolejną eksplozję bomby w jego rewirze, co znów przekreśla jego szanse na awans. Przypadkowe spotkanie Szlimakowskiej z Juriną w sklepie z sukniami to początek niejednoznacznej znajomości Polki z Rosjanką.

Szlimakowska marzy o sprzedaży burdelu i wyjeździe na zawsze z Warszawy do Biarritz, ale sprawa jest trudna, bo lokal należy do jej męża, który porzucił Franciszkę wiele lat temu. Kobieta spotyka się z mecenasem Piotrowskim reprezentującym kupca, gotowego kupić przybytek Szlimakowskiej mimo skomplikowanego stanu prawnego. Na drodze Szlimakowskiej staje Wiktor Grun z jednej strony referent w carskiej policji, z drugiej mafioso ściągający haracze. Marzy mu się kariera w Ochranie, a jednocześnie z Czarnym zajmuje się handlem kobietami.

Kliknij tutaj, aby przeczytać streszczenie odcinka 2.

O czym opowiada serial?

Scenariusz serialu Polowanie na Ćmy powstał na podstawie powieści Wacława Holewińskiego „Pogrom 1905”, ukazującej historię Polski i Polaków pod rosyjskimi zaborami. W rolach głównych występują: Sonia Mietielica, Monika Krzywkowska, Daria Polunina, Przemysław Stippa, Piotr Nerlewski i inni.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo