Polowanie na Ćmy odc 2 streszczenie szczegółowe. Powtórka odcinka na VOD TVP

Polowanie na Ćmy odc 2 streszczenie szczegółowe. Zobacz opis drugiego odcinka, sprawdź kiedy leci premiera i powtórka w TV i online.

Polowanie na Ćmy odc. 2 wyemitowany zostanie w niedzielę 26 marca. Powtórka dostępna będzie oczywiście na TVP VOD, a także poleci w TV w czwartek o 0:30 w TVP Seriale i w piątek o 23:20 w TVP 1.

Zobacz również: Ile odcinków ma serial Polowanie na Ćmy?

Streszczenie szczegółowe serialu Polowanie na Ćmy odcinek 2

Co wydarzy się w serialu Polowanie na Ćmy odc. 2? Oto streszczenie szczegółowe: Yvette zdobywa pierwsze doświadczenia w domu publicznym. Wierzy, że zarobi pieniądze, by odnaleźć Józefa. Jurina kolejny raz zderza się z rzeczywistością: jej mąż wraca z pracy w podłym nastroju. Z powodu zamachu Jurin boi się o posadę. Złość wyładowuje na żonie, gwałcąc ją. Dla Nastazji to nic nowego. Tak wygląda jej życie. Szlimakowska zaczyna szykować się na wielką zmianę. Wierzy, że już wkrótce uda jej się wyjechać z Warszawy do Biarritz.

Tymczasem ludzie Gruna na jego polecenie mordują mecenasa Piotrowskiego, który zajmował się sprzedażą kamienicy i domu publicznego Szlimakowskiej. Do przyznania się do winy zmuszają bezdomnego Żyda. Szlimakowska traci szanse na sprzedaż, a wie, że nie będzie jej łatwo znaleźć innego kupca. Yvette podczas demonstracji niepodległościowej widzi, jak w tłumie zostaje porwana dziewczyna. Koleżanki z burdelu mówią, że w Warszawie często dziewczęta znikają. Yvette łączy porwanie z tym, co miało ją spotkać: podejrzewa, że może dziewczyny są porywane na sprzedaż do zagranicznych burdeli. Nikt jednak nie traktuje jej słów serio. Jurin zabiera Jurinę na kwestę do Domu Rosyjskiego, chce się pokazać z żoną w towarzystwie. Szuka każdej okazji, by przyspieszyć swój awans.

Na balu Anastazja bardzo ciężko znosi przytyki innych kobiet i aluzje do skandalu obyczajowego, który był jej udziałem. Ucieka z balu, przez co znów zawodzi męża. Yvette przyznaje się Szczerbowi, gdzie pracuje i że obsługuje przede wszystkim Rosjan. W zamian za mieszkanie obiecuje przynosić informacje, które uda jej się wyciągnąć od rosyjskich oficerów. Dzięki jej działaniom udaje się ustalić, który z więźniów dał się złamać i które z kontaktów i komórek PPS są zagrożone. Szef Ochrany, Margrafski, wzywa do siebie Gruna. Potrzeba mu człowieka o tak złej sławie jak Grun, który ma dojścia we wszystkich sferach miasta. Czując, że Rosjanom coraz trudniej utrzymać rygor, chce zasiać w Warszawie chaos, po to, by zyskać na czasie, nim nie zostaną sprowadzone większe siły. A przede wszystkim skierować nienawiść tłumu w stronę inną niż carska władza. Zadaniem Gruna ma być znalezienie Polakom nowego wroga.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo