Półwysep Helski – polecane noclegi dla rodzin z dziećmi

Mierzeja Helska – inaczej nazywana Półwyspem Helskim lub po prostu Helem – liczy sobie 35 km, na których przestrzeni są takie miejscowości, jak np. Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, Jurata czy miasto Hel. Czy są one wartą rozważenia wakacyjną destynacją dla rodzin z dziećmi? Zdecydowanie tak! Sprawdź, co dokładnie oferuje Półwysep Helski – noclegi i ciekawe atrakcje pod lupą!

Półwysep Helski – atrakcja goni atrakcję!

Najmłodsi turyści często są swego rodzaju „papierkiem lakmusowym” dla atrakcji turystycznych danego regionu. Są bowiem bardzo wymagającą grupą, która nie boi się wyrażać wprost swoich opinii i jeśli coś jej się nie spodoba, od razu widzimy tego wyraz. Cóż, Półwysep Helski chyba zdaje ten egzamin celująco, ponieważ co roku widać tam tysiące uśmiechniętych maluchów – a już na pewno nie takich, które się nudzą!

Jakie rozrywki są tam szczególnie atrakcyjne? Zdecydowanie te związane z wodą – miłośnicy plażowania będą wniebowzięci! Lecz nie tylko oni, ponieważ takie miejscowości, jak chociażby wspomniane Chałupy czy Jastarnia, są znakomicie przygotowane także pod względem sportowym. Jest to raj dla wind- i kitesurferów! Co ważne, na miejscu są liczne wypożyczalnie sprzętu i szkółki, co sprawia, że można rozpocząć lekcje zupełnie od zera – dzieci jak najbardziej także mogą posmakować tego typu przygód.

Inną atrakcją dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek jest też znakomicie przygotowana trasa rowerowa, prowadząca przez cały Hel. Jest dość łatwa, z niewieloma podjazdami i w znacznej większości z utwardzoną lub szutrową drogą, w związku z czym także dzieci powinny sobie z nią poradzić. 

,

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych, ogromną frajdę daje też obcowanie ze zwierzętami. A na Helu – choć w zasadzie trzeba by było powiedzieć: „w Helu”, ponieważ znajduje się to właśnie w tym mieście – nie ma lepszej sposobności ku temu niż wizyta w Fokarium. Otwarte jest codziennie od 9:30 do 16:00. Dwa razy dziennie odbywa się też karmienie fok, które mogą oglądać odwiedzający (o 11:00 i 14:00). Wizyta tam to ogromna przyjemność, relaks, a jednocześnie świetna lekcja biologii oraz troski o inne stworzenia.

Półwysep Helski – noclegi idealne na rodzinne wakacje

Często pojawiają się opinie, że Hel jest dość drogim kierunkiem. W rzeczywistości bez problemu można znaleźć tam takie oferty noclegów, które kosztowo są porównywalne z innymi nadbałtyckimi regionami. Zwłaszcza jeśli skorzysta się z różnego rodzaju rabatów, jak np. te, które pojawiają się na Travelist – stronie pierwszego klubu travelowego w Polsce. Niektóre z dostępnych tam promocji pozwalają zaoszczędzić około 65% kosztów noclegu, co stanowi nawet kilkaset złotych! Warto też sprawdzić, jaki hotel dla dzieci spełni wymagania nas i naszych pociech.

A jakie konkretne propozycje noclegów na Półwyspie Helskim warto rozważyć? Oto 3 propozycje, które będą ciekawą opcją na wakacje z dziećmi:

  • Apartamenty Sun & Snow Cypel Helski

Apartamenty są wygodną opcją dla rodzin, które lubią mieć dostęp do kuchni i stawiają raczej na samodzielnie przygotowywane posiłki. Urządzone w nowoczesnym stylu Apartamenty Sun & Snow Cypel Helski są też o tyle atrakcyjne, że znajdują się zaledwie około 500 m od plaży, a w pobliżu mają liczne restauracje i sklepy. Wszystko jest zatem w zasięgu ręki, co podczas wakacji z dziećmi bywa dużym ułatwieniem.

  • Hotel Messa*** we Władysławowie

Ten 3-gwiazdkowy hotel w centrum Władysławowa zdecydowanie wie, czego potrzebują najmłodsi. Do dyspozycji gości jest pokój zabaw z atrakcjami dla młodszych dzieci, piłkarzyki oraz stół do ping-ponga dla tych starszych, a dla rodziców zabiegi SPA. Dla rodzin lubiących aktywny wypoczynek jest też zagwarantowany dostęp do rowerów i kijków do nordic walkingu. Jeśli zaś chodzi o lokalizację – spacer do plaży zajmuje zaledwie około 10 minut. 

  • Hotel Meridian & SPA****

Jeśli zaś szukasz noclegu w Chałupach, dobrą opcją może być Hotel Meridian & SPA. Nie bez przyczyny ma 4 gwiazdki – pokoje mają wysoki standard, do dyspozycji gości jest siłownia, basen, sauna, jacuzzi, dla najmłodszych świetnie wyposażona sala zabaw (ze stołem do ping-ponga oraz PlayStation). Stylowo i funkcjonalnie jest też zagospodarowane otoczenie hotelu i co ważne – leży on zaledwie około 100 m od plaży. Jak zatem łatwo się domyślić, widok z okien jest wyjątkowy!

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo