Psi Patrol postacie – imiona bohaterów i piesków

Psi Patrol imiona piesków i pozostałych bohaterów. Psi Patrol to jedna z najpopularniejszych bajek, a postacie w niej występujące to prawdziwi bohaterowie dla wielu dzieci. Poznaj wszystkiego pieski, ich dowódcę Rydera i inne postacie występujące w Psim Patrolu.

Pieski Psi Patrol i pozostałe postacie

Akcja bajki rozgrywa się w miasteczku o nazwie Zatoka Przygód. Główni bohaterowie to pieski tworzące tytułowy patrol: Chase, Zuma, Skye, Everest, Tracker, Rocky, Marshall oraz Rubble. Każdy z piesków posiada charakterystyczną umiejętność, pojazd oraz gadżet.

W Zatoce Przygód mieszkają również Katie wraz ze swoją kotką Cally, Pani Burmistrz, Pan Porter, Alex oraz Chicaletta. W bajce pojawiają się raz po raz nowe pieski i inne postacie.

Wszystkie dzieci zachęcamy również do odwiedzenia działu Psi Patrol kolorowanki, które w naszym serwisie są dostępne za darmo.

Bohaterowie Psi Patrol. Imiona piesków i innych postaci

Psi Patrol bohaterowie. Imiona piesków i innych postaci
Imiona piesków z bajki Psi Patrol

Poznajmy nieco bliżej główne postacie Psiego Patrolu. Dowiedz się jakie są ich imiona, pojazdy, moce oraz jakiej rasy są wszystkie pieski Psi Patrol.

Ryder

Ryder to dziesięcioletni chłopiec, przywódca Psiego Patrolu. Na co dzień jego znakiem rozpoznawczym jest biało-czerwona kamizelka z niebieskimi oraz żółtymi zdobieniami. To właśnie Ryder był odpowiedzialny za wyszkolenie każdego z członków Psiego Patrolu.

Dzięki niemu każdy z piesków otrzymał swój pojazd oraz gadżet, który pozwalał wykazać się podczas poszczególnych akcji. W animacji chłopiec jeździ quadem, który w zależności od potrzeb może ulec transformacji zamieniając się w skuter śnieżny bądź poduszkowiec. Jego gadżet to Pup-pad, dzięki któremu może kontaktować się z wieżą kontrolną oraz z każdym z piesków.

Ryder bohater Psiego Patrol
Ryder – dowódca wszystkich piesków w Psim Patrolu

Chase

Chase to młody owczarek niemiecki o brązowej sierści i beżowym pyszczku. To zdecydowany lider wśród piesków tworzących patrol. Jest psem policyjno-szpiegowskim, który może pochwalić się bardzo dobrym węchem oraz szybkością. Ubrany jest zazwyczaj w niebieski strój policyjny. W czasie akcji korzysta z radiowozu policyjnego wyposażonego w katapultę, antenę satelitarną oraz dron. Niezwykłą właściwością radiowozu jest to, że może zmieniać się w psią budę. Piesek nie rozstaje się ze swoim plecakiem, w którym schowane są między innymi megafon, wyrzutnia piłeczek tenisowych, lina oraz reflektor. Chase przyjaźni się z Marshall’em.

Chase to najpopularniejszy piesek z Psiego Patrolu

Zuma

Zuma należy do rasy Labrador Retriever. Ma brązowe umaszczenie. W drużynie Psiego Patrolu pełni rolę ratownika wodnego – uwielbia pływać i nurkować, dlatego zawsze gdy tylko akcja ratunkowa rozgrywa się nad wodą, stawia się na wezwanie Ryder’a. Poduszkowiec, którym w czasie akcji przemieszcza się Zuma potrafi transformować się w łódź podwodną. Na co dzień pełni rolę budy, w której mieszka piesek. W swoim plecaku Zuma przechowuje sprzęt do nurkowania.

Często pojawia się pytanie czy zuma to dziewczynka czy chłopiec, a raczej piesek czy suczka. W oryginalnej wersji Zuma to chłopiec, a w polskiej wersji językowej jest dziewczynką.

Zuma z Psiego Patrolu

Skye

Skye to suczka o brązowej sierści, będąca mieszanką ras pudel i cocer spaniel. Jest najmniejsza z wszystkich piesków tworzących Psi Patrol. Podczas misji lata helikopterem, za pomocą którego może transportować różne rzeczy. W swoim różowym plecaczku chowa skrzydła a gogle na jej głowie pełnią funkcję lornetki.

Skye z Psiego Patrolu to ulubiony piesek wielu dziewczynek

Everest

Everest to suczka rasy husky o sierści w odcieniach lawendy i szarości, ratowniczka górska występująca w turkusowo-żółtym kostiumie. Do Psiego Patrolu dołączyła po brawurowej akcji, w której uratowała Jake’a. W czasie akcji korzysta z pługu śnieżnego, który posiada specjalną komorę do przechowywania sanek i sprzętu medycznego. W turkusowym plecaku chowa specjalny hak służący do chwytania różnych rzeczy.

Everest piesek z Psiego Patrolu

Rocky

Rocky to kundelek o szarej sierści z charakterystyczną niebieską obwódką wokół lewego oka. To prawdziwy fan recyklingu, który w swoim zielonym eko-wozie zajmuje się przerabianiem starych rzeczy na coś zupełnie nowego. W plecaku Rocky’ego zawsze można znaleźć śrubokręt, klej oraz kleszcze pozwalające na chwytanie różnych rzeczy.

Rocky to kolejny bohater Psiego Patrolu

Marshall

Marshall to dalmatyńczyk pełniący rolę strażaka i ratownika medycznego. Nosi czerwony, strażacki strój. Jego pojazd potrafi przekształcać się w zależności od potrzeby w wóz strażacki lub ambulans. W swoim plecaku przechowuje armatkę wodną, stetoskop, termometr, rentgen oraz bandaże. Bardzo lubi pozostałe pieski tworzące Psi Patrol.

Marshall piesek strażak z Psiego Patrolu

Rubble

Rubble to buldog angielski o brązowej sierści, w Psim Patrolu pełni rolę budowniczego i konstruktora. Nosi żółty kombinezon oraz specjalny kask ochronny. W swoim plecaku przechowuje łyżkę będącą mini-koparką. Podczas akcji porusza się żółtym spychaczem.

Rubble to uroczy piesek z Psiego Patrolu

Tracker

Tracker to średnich rozmiarów Podenco Andlauz, o biało-brązowej sierści. W Psim Patrolu pełni rolę detektywa, tropiciela. Jego ubranko ma oliwkowy kolor a w plecaku ekwipunek, którego pozazdrościł by mu niejeden detektyw – lupę, szczypce, nożyce oraz przyssawki. Pojazd terenowy, którym się przemieszcza poradzi sobie w każdych warunkach.

Tracker to najnowszy piesek z Psiego Patrolu

Pozostałe postacie Psi Patrol

 • Kapitan Turbot – nieco niezdarny, ale z dużą wiedzą o biologii morskiej, pracujący przy latarni morskiej.
 • Jake – wesoły i spokojny właściciel wyciągu snowboardowego, uwielbiający jazdę na snowboardzie.
 • Pani Burmistrz Goodway – pracowita i kompetentna założycielka miasteczka, dramatyzująca czasem, kochająca swoją kurę Chickalettę.
 • Katie – opiekuje się zwierzętami jako weterynarz, szczególną miłość okazuje swojemu kotkowi Cali.
 • Chickaletta – łobuziara i ulubiona kura Pani Burmistrz, zawsze w torebce właścicielki.
 • Wally – inteligentny i odpowiedzialny morswin, ojciec uczący swojego syna różnych sztuczek.
 • Yumi – żona farmera, zajmuje się uprawą warzyw i owoców.
 • Farmer Al – rolnik z południowoamerykańskim akcentem, hodujący krowy i mający swój własny pociąg.
 • Robo Pies – stworzony przez Rydera kierowca wszystkich pojazdów Psiego Patrolu.
 • Apollo – super piesek o turkusowych oczach, którego wrogiem jest król pająków.
 • Alex Porter – 6-letni wnuk Pana Portera.
 • Pan Porter – dziadek Alexa i właściciel sklepu spożywczego.

Psi Patrol to animacja skierowana do najmłodszych, którą polski odbiorca mógł oglądać od 4 listopada 2013 roku, w niespełna trzy miesiące po amerykańskiej premierze. Każdy z odcinków trwa około 22 minut. W 2023 roku bajka wciąż cieszy się olbrzymią popularnością.

Fabuły poszczególnych odcinków bardzo często oparte są na kanwie ratowania innych stworzeń z przeróżnych opresji. I tak członkowie Psiego Patrolu ratowali już między innymi żółwie, lwa morskiego, nietoperza, pingwiny, bobry, papugę czy świnki. Bohaterowie się także w wyprawę po skarb oraz rozwiązywali tajemnicę śnieżnego skutera.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo