Ranking laminatorów A3 i A4. Jaka laminarka najlepsza do przedszkola, szkoły i biura?

Laminatory A3 i A3, często określane jako laminarka, świetnie sprawdzają się w domu, biurze, ale przede wszystkim cieszą się dużą popularnością wśród nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli. Pozwalają zalaminować papier i często są wykorzystywane do zabezpieczenia pomocy dydaktycznych. Przygotowaliśmy ranking laminatorów A3 i A4. Który okazał się najlepszy?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laminatora?

Kiedy potrzebujemy zabezpieczyć ważne dokumenty, zdjęcia, pomoce dydaktyczne czy plakaty, laminowanie jest jednym z najlepszych sposobów na ochronę przed uszkodzeniami i zniszczeniami. Jednak, by uzyskać najlepsze rezultaty, potrzebna jest laminarka. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze laminatora.

  1. Rozmiar formatu papieru – upewnij się, że laminator obsługuje wymagany przez Ciebie format (np. A4, A3).
  2. Grubość folii laminacyjnej – sprawdź, jakie są maksymalne i minimalne grubości folii, które można użyć w laminatorze. Im szersza gama grubości, tym większa elastyczność w wyborze folii.
  3. Szybkość nagrzewania – czas potrzebny na nagrzanie laminatora do pracy może być ważnym czynnikiem, szczególnie w przypadku użytkowników, którzy potrzebują szybkiego dostępu do urządzenia.
  4. Technologia laminowania – warto zwrócić uwagę, czy dana laminarka umożliwia laminowanie na gorąco i na zimno. Laminowanie na gorąco jest bardziej trwałe, ale nie nadaje się do laminowania termowrażliwych dokumentów.
  5. Szybkość laminowania – czas potrzebny na laminowanie jednego arkusza papieru może być ważnym czynnikiem, szczególnie w przypadku użytkowników, którzy potrzebują szybkiego dostępu do laminatora.
  6. Dodatkowe funkcje – laminatory mogą mieć dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne przycinanie papieru, regulację temperatury, wskaźnik gotowości, funkcję anti-jamming itp. Przy wyborze najlepszego laminatora warto zwrócić uwagę na funkcje, które mogą ułatwić użytkowanie i poprawić jakość pracy.

Laminator Tracer A3

Laminator Tracer A3 najpopularniejszy wybór

Laminator Tracer A3 to najczęściej wybierana laminarka przez nauczycieli i nie tylko.

Laminator Tracer A3 to profesjonalne narzędzie do zabezpieczania dokumentów, zdjęć czy plakatów przed zniszczeniem i uszkodzeniem. Jego największą zaletą jest maksymalny format laminowania A3, co pozwala na laminowanie większych dokumentów czy projektów. Laminator obsługuje również arkusze o szerokości do 330 mm, co pozwala na laminowanie różnego rodzaju materiałów.

Czas nagrzewania Tracer A3 to tylko 2,5 minuty, co oznacza, że można go szybko przygotować do pracy. Laminator wykorzystuje technologię laminowania na gorąco i na zimno, co umożliwia zabezpieczenie dokumentów na dwa sposoby. W metodzie na gorąco folia jest przyklejana do papieru pod wpływem wysokiej temperatury, a w metodzie na zimno, za pomocą dociskania rolek laminatora, folia przylega do arkusza.

,

Grubość folii używanej w laminatorze to 125 µm, co gwarantuje wysoką jakość laminowania i dobrą ochronę dokumentów przed wilgocią, brudem i uszkodzeniami mechanicznymi. Tracer A3 to też niezwykle łatwy w obsłudze laminator, który można z powodzeniem używać w domu czy w biurze.

Cena urządzenia jest bardzo korzystna, jak na oferowane możliwości.

Gdzie kupić najtaniej laminarkę Tracer A3?

Laminator Tracer A4

Laminator Tracer A4 najpopularniejszy wybór

Laminator Tracer A4 to najczęściej wybierana laminarka przez nauczycieli i nie tylko.

Tracer A4, to tak naprawdę mniejszy odpowiednik Tracer A3. Paramatry ma bardzo podobne. Różnicą oczywiście jest format laminowania. Maksymalna szerokość papieru wynosi 220mm. Laminarka nagrzewa się w 2,5 minuty, a maksymalna grubość folii również wynosi 125 µm.

Ten model również jest niezwykle popularne w przedszkolach, szkołach oraz biurach. Jeśli nie potrzebujesz laminować papieru A3, to z pewnością ten model okaże się wystarczający.

Cena laminatora Tracer A4 również jest bardzo przystępna.

Laminator Lidl

laminator lidl

Sporo osób kupujesz laminatory Lidla, czyli marki United Express. Obecnie w sklepie do wyboru są dwa modele (ULG 300 B1 do A3 i ULG 350 B1 do A4). Są one nieco droższe niż laminatory Tracer. Plusem jest możliwość wybrania koloru białego lub czarnego.

UNITED OFFICE® Laminator A4 ULG 350 B1 jest laminatorem o maksymalnym rozmiarze laminowania A4. W zestawie znajduje się 30 folii do laminowania na gorąco, co pozwala na natychmiastowe rozpoczęcie pracy. Laminator umożliwia laminowanie na gorąco i na zimno, a automatyczne pobieranie folii i przełącznik obrotowy do ustawiania grubości folii z funkcją natychmiastowego zatrzymania (funkcja ABS) sprawiają, że obsługa jest łatwa i wygodna. Grubość laminowania na gorąco wynosi około 80-125 mikronów, a na zimno maksymalnie około 200 mikronów. Czas nagrzewania wynosi maksymalnie 2 minuty. Laminarka z Lidla posiada też praktyczny obcinacz papieru i folii oraz lampkę kontrolną pracy i czuwania.

laminator lidl 350

UNITED OFFICE® Laminator ULG 300 B1 to laminator, który obsługuje arkusze papieru o maksymalnym formacie A3. Czas nagrzewania wynosi około 5 minut, a grubość folii laminacyjnej może wynosić maksymalnie 200 mikronów na zimno. Laminator umożliwia laminowanie zarówno na gorąco, jak i na zimno i posiada regulowaną pomoc przy wkładaniu folii oraz automatyczne podawanie filmu. Przełącznik obrotowy umożliwia ustawienie grubości folii, a praktyczny obcinacz papieru i folii pozwala na precyzyjne przycinanie do trzech arkuszy papieru lub jednego laminowanego dokumentu. Laminator z Lidla jest wyposażony w lampkę kontrolną pracy i czuwania. W zestawie startowym do laminarki znajduje się 8 folii A3 (80 mikronów) do laminowania na gorąco.

Laminator Action

laminator action

Laminator Action to urządzenie do laminowania dokumentów w formacie A4. Urządzenie jest w kolorze czarnym i działa jedynie na gorąco. Czas rozgrzewania wynosi 5 minut.

Jednym z atutów laminatora Action jest jego cena – wynosi ona tylko 59,99 zł, co sprawia, że jest to tańsza propozycja w porównaniu do innych modeli na rynku. Ma mniejsze możliwości niż laminarki Tracer lub z Lidla, ale do sporadycznego użytku z pewnością się sprawdzi.

Laminator Biedronka

laminator a4 biedronka

Laminator HYKKER oferowany w Biedronce to wydajne i praktyczne urządzenie do zabezpieczania dokumentów oraz zdjęć przed zniszczeniem i uszkodzeniami. Oferujemy laminowanie w formacie A4. Czas nagrzewania wynosi od 3 do 6 minut, a sam proces laminacji kartki A4 trwa minutę i 10 sekund.

Podsumowanie

Który laminator kupić do przedszkola, szkoły biura lub domu? Oczywiście jest to sprawa dość indywidualna i zależy od potrzeb. Najlepszym wyborem wydają się być jednak laminatory Tracer. To idealne wypośrodkowanie pomiędzy ceną, a jakością. Są bardzo popularne, mają sporo opinii, co w naszej opinii czyni je najlepszym wyborem. Oczywiście są tańsze modele, jak choćby ten w Action, ale Tracer ma naprawdę duże możliwości i zbiera bardzo dobre opinie. Poleca go bardzo dużo nauczycieli, którzy laminują pomoce dydaktyczne dla swoich uczniów, a także pracowników biur.

Oczywiście laminatory z Lidla, Biedronki czy wspomniany z Action, również powinny się sprawdzić u większości osób. Naszym wyborem, który polecamy, jest Tracer A3 lub Tracer A4.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo