Serial Harry Potter. Kiedy premiera?

Harry Potter doczeka się swojego serialu i to aż dziesięcioletniego. Kiedy premiera sezonu 1? To dość odległa sprawa. Nastąpi to z pewnością nie wcześniej niż w 2024 lub nawet w 2025 roku.

Dekada z serialem Harry Potter

Wiele osób na całym świecie jest fanami sagi o Harrym Potterze i z pewnością z wielką niecierpliwością będzie czekać na premierę serialu Harry Potter. W kwietniu 2023 roku oficjalnie ogłoszono, że HBO Max, firma produkująca treści streamingowe, zamówiła serial oparty na książkach J.K. Rowling. Będzie to wierna adaptacja oryginalnej serii książek Harry Potter, która przyciągnie zarówno nowych, jak i starych fanów.

Serial będzie produkowany przez firmę Warner Bros. Television oraz Max wraz z Brontë Film and TV. Wśród producentów wykonawczych znajdą się: J.K. Rowling, Neil Blair i Ruth Kenley-Letts. Z kolei David Heyman obecnie rozmawia na temat objęcia funkcji producenta wykonawczego.

Wierne odzwierciedlenie książek

Serial ma ukazywać się przez dziesięć lat, a każdy sezon będzie odzwierciedleniem jednej książki. Jak podkreśla sama autorka, J.K. Rowling, ważne dla niej jest zachowanie integralności jej książek. Z tego powodu jest zadowolona, że nowa adaptacja pozwoli na odkrycie jeszcze większej liczby szczegółów i napisanie ich na ekranie w sposób, który jest możliwy tylko w dłuższym serialu.

,

W naszym serwisie znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące serialu. Najmłodszy fanów zachęcamy do pobierania kolorowanki Harry Potter do druku.

Nie ma wątpliwości, że oczekiwania są ogromne, ale jednocześnie fani serii z niecierpliwością czekają na premierę tej nowej, ekscytującej adaptacji oryginalnych książek. Widzowie będą mieli okazję poznać nowych aktorów, którzy wcielą się w role znanych postaci, seria będzie wciąż zawierała te same niesamowite szczegóły, postacie i miejsca, które znamy z książek.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy dać publiczności szansę na odkrycie Hogwartu w zupełnie nowy sposób” – powiedział Casey Bloys, przewodniczący i dyrektor generalny HBO i Max Content.

Filmy Harry Potter

Do tej pory oprócz książek, można było obejrzeć również osiem filmów o Harry’m Potterze. Zostały one wyprodukowane w latach 2001-2011. W rolę głównego bohatera, Harry’ego Pottera, wcielił się brytyjski aktor Daniel Radcliffe. W filmach wystąpili również m.in. Emma Watson jako Hermiona Granger oraz Rupert Grint jako Ron Weasley. W serialu oczywiście pojawią się nowi aktorzy. Seria filmowa „Harry Potter” stała się jednym z najbardziej dochodowych i popularnych filmowych cyklów w historii kina.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo