Serial „Z biciem serca” ile odcinków? Streszczenia odc. 16 – ostatni

„Z biciem serca” ile odcinków ma serial? Kiedy i gdzie oglądać powtórki VOD? Prezentujemy również streszczenia odcinków 14, 15, 16 (ostatni) serialu.

„Z biciem serca” ile ma odcinków? Gdzie obejrzeć?

Serial „Z biciem serca” to włoska produkcja, którą we wrześniu można oglądać w telewizji TVP 2. Odcinki emitowane są od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:55. Powtórki w TV nie są dostępne, ale oczywiście wszystkie odcinki publikowane są na platformie TVP VOD.

Gdzie oglądać serial „Z biciem serca” online? W porze emisji można to uczynić jako TVP 2 stream na WP Pilot.

Widzowie zastanawiają się również ile odcinków ma „Z biciem serca”. Nie jest to długa produkcja. Cały serial liczy jedynie 16 odcinków. Wszystkie wyemitowane zostaną we wrześniu w TVP2.

,

Z biciem serca odc. 16 wyemitowany został w czwartek 6 października. Był to ostatni odcinek, więc nie ma co liczyć na premierę Z biciem serca 17.

„Z biciem serca” streszczenie odcinków

Z biciem serca odc. 11 streszczenie

Cesare wraca niespodziewanie ze Stanów i przywozi ze sobą tajną broń, nową zastawkę, która być może uratuje Rosę. Trzeba jednak przekonać dziewczynę, żeby poddała się operacji. Zadania podejmuje się Fausto. Corvara przywołuje do porządku Moschę, który wykorzystując nieobecność ordynatora próbuje zająć jego miejsce.

Z biciem serca odc. 12 streszczenie

Na oddział trafia pacjentka, która po kłótni z mężem dostała ataku serca. Mimo natychmiastowej operacji, jej stan jest krytyczny. Delia postanawia zastosować technikę intensywnej terapii, którą widziała w Houston i bierze na siebie pełną odpowiedzialność. Mosca, upokorzony przez Corvarę i przekonany o zdradzie Agaty, nie reaguje, kiedy widzi, że nocą na oddział zakrada się mąż pacjentki.

Z biciem serca odc. 13 streszczenie

Cesare jest świadomy, że śmierć pacjentki posłuży Radzie do usunięcia go ze stanowiska ordynatora. Alberto stara się wyjaśnić przyczyny zgonu i dochodzi do przerażającego wniosku, że pacjentce specjalnie odcięto tlen. Mosca, targany wyrzutami sumienia, że pozwolił pacjentce umrzeć, nie potrafi zadać ostatecznego ciosu Corvarze. Wyręcza go żona, prosząc o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia Rady. Tymczasem z Kapsztadu dochodzi informacja o pierwszym na świecie przeszczepie serca. Corvara i jego zespół są zdruzgotani.

Z biciem serca odc. 14 streszczenie

Cesare, mimo wszystko nie upada na duchu. Znajduje idealnego kandydata, którego może uratować tylko przeszczep serca. Liczy, że on pierwszy przeprowadzi taką operację we Włoszech. Niestety, załatwianie pozwoleń trwa zbyt długo i pacjent umiera. Luisa, siostra Alberta, ma kolejny nawrót choroby. Tym razem sytuacja robi się naprawdę groźna dla niej i jej synka.

Z biciem serca odc. 15 streszczenie

Corvara, pomimo pogorszenia się jego stanu zdrowia, nie zamierza się poddawać. Prosi Ferrarisa, żeby przeszczepił mu nowe serce. Alberto nie czuje się jednak na siłach. Martwi się bowiem o siostrę, która próbowała zabić siebie i dziecko. Cesare odwiedza Luisę w szpitalu. Po tej wizycie lekarz zaczyna wątpić w uczciwość Alberta.

Z biciem serca odc. 16 streszczenie

Nowy dyrektor szpitala chce, aby jego zięć, Mosca, został ordynatorem. Najpierw musi usunąć ze stanowiska Cesare’a. Delia i Alberto analizują informacje dotyczące pierwszego przeszczepu serca. Próbują opracować plan leczenia Corvary. Ten po powrocie do domu zagląda do paczki, którą nadano z Houston. Dostaje ataku serca i trafia do kliniki.

O czym opowiada serial?

Serial „Z biciem serca” opowiada o wielkich ambicjach, marzeniach i miłości. Akcja toczy się w 1967 roku w turyńskim szpitalu. Cesare Corvara jest kierownikiem oddziału kardiochirurgii szpitala Le Molinette. Marzy, by stanąć na czele zespołu, który przeprowadzi pierwszy w historii przeszczep serca. W tym celu postanawia sprowadzić do Włoch wschodzącą gwiazdę kardiochirurgii Alberto Ferrarisa, który pracował w Sztokholmie, z kolei z Houston ściąga świetną kardiolog o ogromnych umiejętnościach diagnostycznych, Delię Brunello. Corvara nie wie jednak, że w przeszłości tych młodych i obiecujących lekarzy łączyła wielka miłość.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo