Sprawa dla reportera (30.03). Co się wydarzy? Ostatni odcinek, powtórka VOD

Sprawa dla reportera odcinek 893 wyemitowany zostanie w czwartek 25 marca. Co się wydarzy i jakie sprawy będą poruszone w najbliższym odcinku? Kiedy oglądać powtórki w TV lub na VOD z czwartku 30.03.

Sprawa dla reportera (30.03.2023)

W czwartek 30.03.2023 roku wyemitowany zostanie kolejny odcinek programu Sprawa dla Reportera. Początek o godzinie 21:30 w telewizji TVP 1. Powtórki można obejrzeć w kolejnych dniach: sobotę o 9:15 i niedzielę o 5:05.

Sprawa dla reportera VOD. Gdzie oglądać ostatni odcinek w internecie?

Dla osób, które przegapiły ostatni odcinek dostępne są powtórki w internecie. Sprawa dla Reportera VOD to możliwość obejrzenia odcinków w dowolnym momencie. Wszystkie odcinki dostępne są za darmo i bez rejestracji na platformie TVP VOD (vod.tvp.pl).

Jakie sprawy omówione będą 30.03 2023 roku?

Ewa Jaworowicz w odcinku 893 omówi trzy sprawy:

  1. Sprawa kobiety, która czuje się nękana przez męża licznymi oskarżeniami o alkoholizm, kradzieże i znęcanie. Choć sąd nie orzekł jeszcze o podziale majątku, małżonek pozamykał przed nią część pokoi, uniemożliwił korzystanie ze sprzętów gospodarstwa domowego, założył monitoring w domu oraz GPS w samochodzie i nagrywa każdy jej krok. Według relacji kobiety robi to, ponieważ liczy na orzeczenie rozwodu z jej winy oraz przejęcie większości wspólnego dorobku, pięknego domu, który wybudowali razem. Kobiety nie stać na profesjonalnych pełnomocników i obronę przed kolejnymi zarzutami męża. Korzysta z pomocy prywatnych, kosztownych psychologów, którzy wystawiają kolejne zaświadczenia, że nie jest alkoholiczką.
  2. Sprawa rodziny, która od dwóch lat powinna mieszkać w mieszkaniu zakupionym od developera. Czują się oszukani, ponieważ w akcie notarialnym developer zapewnił, że posiada wszystkie zgody i pozwolenia na budowę. Okazało się jednak, że sąsiad spornej budowy skutecznie zaskarżył pozwolenia, sprawa trafiła do sądów, gdzie toczy się od lat. Młodzi rodzice dwójki dzieci zostali z potężnym kredytem, w malutkim mieszkanku. Nie zdołali unieść psychicznie tego dramatu, dlatego podjęli decyzję o rozwodzie. Dziś, pomimo rozstania, wspólnie walczą o mieszkanie dla ich dzieci.
  3. Sprawa okaleczonej fizycznie kobiety. Operująca ją pani doktor zostawiła chustę chirurgiczną w brzuchu (sama operacja być może też nie była konieczna, ponieważ według opinii wielu lekarzy dolegliwości bohaterki reportażu można było leczyć farmakologicznie, a wspomniana doktor zbyt pochopnie wycięła jej narządy rodne). Sprawa w prokuraturze przeciąga się od wielu miesięcy, zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni przez panią doktor.
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo