Studia podyplomowe z rytmiki – zwiększ swoje szanse na podwyżkę i awans

Rozwój zawodowy nauczycieli jest kluczowy nie tylko dla ich pozycji na rynku pracy, ale także dla jakości edukacji, którą oferują swoim podopiecznym. Jednym z obszarów, który może przynieść satysfakcję i nowe możliwości kariery, jest gimnastyka, rytmika i taniec dla dzieci. To zajęcia, które mają nieoceniony wpływ na rozwój maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Kto może je prowadzić i co dają? Dowiedz się, czytając ten artykuł!

Rytmika na studiach podyplomowych – adresaci

Studia podyplomowe z rytmiki, a dokładniej na kierunku: Gimnastyka, rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, są kierowane do osób mających już przygotowanie pedagogiczne. To doskonała propozycja dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach lub uczących w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Co w przypadku, gdy nie masz przygotowania pedagogicznego? Zapisz się do Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego, która umożliwia słuchaczom równoległe studiowanie dwóch i więcej kierunków.

Gimnastyka, rytmika i taniec, czyli czego uczą studia podyplomowe?

Gimnastyka, rytmika i taniec w wychowaniu muzyczno-ruchowym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym to kierunek o charakterze kwalifikacyjnym, prowadzony zgodnie z:

  • rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102),
  • rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.).

Słuchacze studiów podyplomowych zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do prowadzenia zajęć gimnastyki korekcyjnej lub podstawowej, rytmiki i tańca. W trakcie 3 semestrów zapoznają się z takimi zagadnieniami jak:

  • anatomia i fizjologia,
  • antropomotoryka,
  • podstawy treningu zdrowotnego,
  • teoria wychowania fizycznego,
  • pedagogika zabawy,
  • gimnastyka korekcyjna z metodyką,
  • wady postawy i ich charakterystyka,
  • metodyka kształcenia muzycznego.

W celu kompleksowego przygotowania do pracy z dziećmi słuchacze nie ograniczają się wyłącznie do poznawania teorii z zakresu gimnastyki, tańca czy rytmiki. Na studiach podyplomowych na tym kierunku realizuje się również praktyki zawodowe.

Czy studia podyplomowe z rytmiki to dobry wybór?

Decyzja o podjęciu studiów podyplomowych z rytmiki może być kluczowa dla nauczycieli, którzy szukają nowych wyzwań i chcą wzbogacić swoje kompetencje zawodowe. Prowadzenie zajęć nie tylko z rytmiki, ale także tańca i gimnastyki ma wiele zalet, zarówno dla pedagogów, jak i dzieci.

Studia podyplomowe dają nauczycielom szansę na rozwój osobisty i zawodowy. Dzięki nim mogą zdobywać nowe umiejętności i kwalifikacje, a co za tym idzie – awansować i uzyskać podwyżkę. Dodatkowo absolwenci kierunku nie muszą ograniczać się do pracy w przedszkolach i szkołach – mogą również organizować warsztaty i prowadzić płatne zajęcia dodatkowe.

Artykuł sponsorowany

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo