Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. 3 kierunki, które polecamy rodzicom

W mediach coraz częściej mówi się o świadomym rodzicielstwie. Metody wychowawcze, które stosowano w czasach naszej młodości, powoli (i na szczęście) odchodzą w zapomnienie. Zamiast tego aktualne pokolenie rodziców podchodzi do swoich dzieci z empatią i cierpliwością, szanując ich potrzeby i uczucia. Chcesz jeszcze lepiej zrozumieć swoją pociechę i wspierać jej prawidłowy rozwój w domowych warunkach? Rozważ studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Wybraliśmy dla ciebie 3 kierunki, które polecamy każdemu rodzicowi.

1. Oligofrenopedagogika: podyplomówka z pedagogiki dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością intelektualną

Wychowywanie dziecka z niepełnosprawnością intelektualną dla wielu rodziców jest wyzwaniem, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mieli do tej pory z niej styczności. Jeżeli masz już przygotowanie pedagogiczne, to dobrym wyborem są studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej, w tym przypadku to oligofrenopedagogika.

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną to podyplomówka z zakresu pedagogiki trwająca 3 semestry, pozwalająca na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu pracy z dziećmi z chorobami o podłożu genetycznym czy uszkodzeniami kory mózgowej w okresie prenatalnym. Co istotne, oligofrenopedagogika – podobnie jak inne polecane przez nas kierunki – to studia podyplomowe z pedagogiki online, czyli realizowane w formie e-learningu. Prowadzi je np. Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego.

2. Praca z dziećmi sprawiającymi trudności wychowawcze. Pomocne studia podyplomowe z pedagogiki dla rodziców 

Twoje dziecko sprawia trudności wychowawcze? W takim razie mamy propozycję pomocnych studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki. To kierunek o nazwie Praca z dziećmi sprawiającymi trudności wychowawcze, którego słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu profilaktyki okresów kryzysu w rozwoju, charakterystyki zachowań sprawiających trudności wychowawcze, pracy z dzieckiem w domu czy instytucjonalnych i pozainstytucjonalnych form pomocy psychopedagogicznej dziecku.

,

Studia podyplomowe na tym kierunku trwają 2 semestry (150 godzin) i nie wymagają posiadania przygotowania pedagogicznego.

3. Chcesz dać szansę edukacji domowej? Sprawdź studia podyplomowe na kierunku Edukator domowy

Jak wskazuje sama nazwa, Edukator domowy to studia podyplomowe z zakresu pedagogiki, które w kompleksowy sposób przygotowują do prowadzenia zajęć edukacyjnych w domu. Kierunek trwa 2 semestry i jest polecany każdej osobie zainteresowanej organizacją kształcenia w warunkach domowych w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb dziecka i rodziny. Aby móc się na niego zapisać, niezbędne jest wykształcenie wyższe.

Co istotne, kierunek studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki, który możesz ukończyć również w formie online, wyposaża cię w wiedzę potrzebną do prowadzenia edukacji domowej nie tylko zdrowego dziecka, ale także do pracy z dzieckiem chorym, uzdolnionym lub z niepełnosprawnością.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo