Sukienki mama i córka – czy to na pewno dobry pomysł? Sprawdzamy

Małe dziewczynki na ogół chcą wyglądać jak swoje mamy. Lubią zakładać na siebie ich biżuterię, buty czy ubrania. Dlatego na rynku jakiś czas temu pojawiły się specjalne zestawy dla mamy i córki. Taki sam ubiór pozwala na podkreślenie więzi łączącej mamę ze swoją pociechą. To również świetny sposób na wyróżnienie się z tłumu np. w czasie uroczystości rodzinnej. Jakie jeszcze zalety mają sukienki mama i córka?

Identyczne sukienki mama i córka – to jest modne!

Moda dziecięca zmienia się tak samo dynamicznie, jak ta dla dorosłych. Jednak są pewne trendy, które nie przemijają mimo upływu lat. Tak jest z kolekcjami ubrań dla mamy i córki.

Sukienki mama i córka mają ten sam krój i formę. Wykonane są z tego samego materiału i utrzymane w identycznej kolorystyce. Cieszą się na rynku coraz większą popularnością. Są efektowne wizualnie, a przy tym mogą być naprawdę wygodne. 

Podczas jakich okazji sprawdzają się sukienki mama i córka?

W zasadzie sukienki mama i córka to doskonały wybór na różne okazje. Są one pod tym względem bardzo uniwersalne.

  1. Tego typu kreacje sprawdzają się świetnie podczas wesel. Zdecydowanie zwracają na siebie uwagę i dobrze prezentują się na pamiątkowych fotografiach.
  2. Sukienki mama i córka to niezły wybór również na komunię. Oczywiście mowa tutaj o sukience pokomunijnej w przypadku dziewczynek. Na taki zestaw zdecydować się też mogą goście.
  3. Identyczne sukienki dla mamy i córki są coraz chętniej wybierane także na święta Bożego Narodzenia i nie tylko. 
  4. Trudno o lepszy wybór podczas rodzinnych sesji zdjęciowych, które z roku na rok zyskują na popularności. Takie same sukienki ładnie prezentują się na zdjęciach. Świadczą o więzi, która łączy matkę z córką. 

Sukienki mama i córka są często przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pozostaje tylko wybór kreacji odpowiednich do danej okazji. 

Dlaczego mamy i córki często ubierają się tak samo?

Trzeba przyznać, że to rodzice są zazwyczaj pierwszym i najważniejszym autorytetem dla swoich dzieci. Maluchy słuchają ich i bacznie obserwują. Chcą się do nich upodabniać i być jak oni. Widać to często na przykładzie mamy i córki. 

Małe dziewczynki już w wieku kilku lat chcą ubierać buty na wysokim obcasie czy malować usta. Pragną wyglądać i zachowywać się, dokładnie jak ich mamy. Dlatego na rynku pojawiły się specjalne zestawy ubrań dla mamy i córki. Dzięki nim rodzice mogą odczuwać dumę ze swoich pociech, które są ich kopiami. Dzieci z kolei czują się naprawdę kochane i doceniane. 

Dziewczynki w sukienkach identycznych, jak ich mamy, poczuć się mogą jak prawdziwe kobiety. Taki strój przy okazji świadczy o więzi, która łączy dwie osoby. Dlatego sukienki mama i córka są chętnie wybierane na różnego rodzaju uroczystości rodzinne. 

Jakie sukienki mama i córka można znaleźć na rynku?

W sklepach znaleźć można różne zestawy ubrań dla mamy i córki. Prym wiodą w tym przypadku oczywiście sukienki. Są one uszyte z tych samych materiałów i mają identyczne ozdoby. Mogą się nieco różnić, ale tylko wtedy, gdy wynika to z konieczności dopasowania kreacji do sylwetki dorosłej kobiety i małego dziecka. 

Podczas wesel czy komunii świetnym wyborem są koronkowe sukienki mama i córka. Są one utrzymane zazwyczaj w jasnej np. kremowej kolorystyce. Zazwyczaj sięgają kolan. Modele dla dorosłych kobiet mogą mieć delikatny dekolt. W przypadku dziewczynek raczej się go nie stosuje. 

Od wielu lat bardzo popularne są również sukienki welurowe dla mamy i córki. Ich zróżnicowanie kolorystyczne jest całkiem spore. Mogą być np. bordowe, beżowe czy szmaragdowe. To propozycja przeznaczona raczej na nieco chłodniejsze dni. Przy okazji świąt Bożego Narodzenia świetnie sprawdzają się z kolei sukienki mama i córka w czerwoną lub szmaragdową kratkę. Ten wzór nierozerwalnie kojarzy się z tym okresem w roku. 

Jakie zalety mają sukienki mama i córka?

Identyczne sukienki mama i córka zyskują na popularności. Spotkać się z nimi można często na sesjach fotograficznych czy w mediach społecznościowych. Widać je podczas wielu uroczystości rodzinnych. W czym tkwi ich fenomen?

Zacząć trzeba od tego, że taka sama kreacja pozwala na zbudowanie wyjątkowej więzi między mamą a córką. To naprawdę świetny sposób na stworzenie relacji ze swoją pociechą i przy okazji doskonała zabawa. Takie same sukienki symbolizują miłość i jedność. Dzięki nim od razu można rozpoznać, że dane osoby są ze sobą spokrewnione.

Dla każdej małej dziewczynki ubranie się tak samo, jaka mama jest spełnieniem najskrytszych marzeń. Dzieci chcą bowiem upodabniać się do swoich rodziców, którzy są dla nich autorytetami. Także i osoby dorosłe za tym przepadają. Czują dumę ze swoich pociech, które są często ich małymi kopiami. 

Poza tym sukienki mama i córka to doskonały sposób na wyróżnienie się z tłumu. Takie kreacje zawsze są zauważone np. w czasie wesel, komunii czy innych uroczystości rodzinnych. Nie można też zapominać o tym, że świetnie prezentują się na zdjęciach. Stanowić mogą również dobry pomysł na prezent. 

Art. Sponsorowany

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo