Sylaby i litery – karty pracy do druku do nauki czytania za darmo

Nauka czytania może być dla dziecka również zabawą. Przygotowaliśmy karty pracy do druku za darmo z sylabami i literami. Można je pobrać w formacie PDF.

Karty do nauki czytania składają się z kilku części. W pierwszej dziecko poznaje sylaby i litery. Karty należy wydrukować oraz pociąć wzdłuż przygotowanych linii. Najpierw dziecko zapoznaje się z całym obrazkiem i wyrazem. Następnie musi połączyć sylaby, a w kolejnej części ułożyć wyraz z liter.

Na dwóch stronach znajdują się karty z sześcioma wyrazami: arbuz, banan, drzewo, domek, kaczka i krowa.

Zachęcamy do zakupu innych pomocy dydaktycznych z sylabami, które ułatwią naukę czytania sylabami.

Kup w naszym sklepie

Poza tym przygotowaliśmy dla dzieci wykreślankę, gdzie zadaniem dziecka jest znalezienie wymienionych wyrazów. Ostatnia część kart pracy to łącznie sylab. Dziecko musi znaleźć pasujące do siebie sylaby i połączyć je linią.

Pobierz “Karty pracy: Sylaby i litery” sylaby.pdf – Pobrano 37764 razy – 3 MB

Zachęcamy do skorzystania z promocji i zakupu wielkiej paczki pomocy dydaktycznych. W cenie 32 zł otrzymasz: zestaw 45 stron kart pracy “Wakacje”, zestaw 56 kart ruchowych, zestaw 119 stron szlaczków, 14 kart ruchowych o instrumentach, 16 kart pracy o muzyce, 25 kart pracy o strażakach, 42 strony Dzieci z różnych stron świata, 19 wiosennych kart pracy i pokazowych. Ponadto w paczce znajdują się darmowe materiały o Polsce, grillowaniu, mieszkańcach łąki, o Mamie, a także zestaw o rodzinie.

Kup zestaw na Allegro, skontaktuj się z nami na Facebooku lub napisz maila na adres kontakt@rodzicielskieinspiracje.pl

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.