Szeroka oferta kursów i warsztatów, czyli doskonały pomysł na prezent dla dziecka ciekawego świata

Prezenty w formie bonów podarunkowych na wybrany warsztat czy kurs cieszą się coraz większą popularnością i to nie tylko wśród dorosłych, ale również dzieci. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha rozwijała się i poznawała świat. Gdy młody człowiek zaczyna interesować się wybraną dziedziną, warto wspierać go w tych działaniach. Poniżej kilka propozycji popularnych kursów i warsztatów dla każdego odkrywcy. Warto się zainspirować i podarować dziecku oryginalny prezent na urodziny, Dzień Dziecka, święta lub inne okazje.

Warsztaty muzyczne 

Zgodnie z tekstem znanej piosenki “śpiewać każdy może”. Jeśli Twoje dziecko ma predyspozycje do muzycznego talent-show, możesz podarować mu voucher na warsztaty muzyczne. Oferta jest naprawdę szeroka. Wszystkim kreatywnym duszom z pewnością spodobają się zajęcia z teorii muzyki, obejmujące proces tworzenia utworu i songwriting, czyli pisanie piosenek. Każde rozśpiewane dziecko ucieszy się z lekcji śpiewu i emisji głosu, dzięki której podszkoli swoje umiejętności. Muzyka to jednak nie tylko śpiew, ale również instrumenty. Nauka gry na perkusji, lekcja gry na pianinie, a może zajęcia z gitarą (akustyczną lub basową)? Wybór najlepiej dopasować do upodobań osoby obdarowanej. Kto wie, może w podzięce wkrótce zagra Ci samodzielnie skomponowaną piosenkę. 

Warsztaty kreatywne 

Warsztaty kreatywne to świetna propozycja na prezent dla wszystkich ciekawych świata dziewczyn, ale nie tylko. Z szerokiej oferty kursów korzystają coraz chętniej również chłopcy, którzy nie boją się kreatywnych prac ręcznych. Dużą popularnością cieszą się warsztaty “zrób to sam”, czyli na przykład kursy wyrobu mydła, świec czy naturalnych kosmetyków. Propozycje dla siebie znajdą również miłośnicy florystyki. Jeśli Twoje dziecko marzy o tym, aby kiedyś otworzyć własną kwiaciarnię, wyślij go na warsztaty tworzenia mini lasu w szkle lub kurs robienia wianków dekoracyjnych. 

Warsztaty kulinarne

Masz w domu młodego “master chefa”? Tego potencjału nie można zmarnować! Na szczęście w każdym dużym mieście znajdziesz szeroką ofertę kursów gastronomicznych. Do wyboru zarówno warsztaty kuchni świata, jak i kursy skupiające się na jednej kulturze (na przykład lekcje przyrządzania soczystych amerykańskich steków lub tradycyjnego japońskiego sushi). Gratką dla wszystkich miłośników słodkości są warsztaty cukiernicze, takie jak: warsztaty wyrobu czekolady, kurs robienia pralinek czy lekcja tworzenia fit tortów. 

,

Kursy sportowe 

Wszystkim aktywnym dzieciakom z pewnością spodobają się atrakcje sportowe. Rodzaj kursu należy dopasować do wieku i upodobań osoby obdarowanej. Jeśli Twoja pociecha uwielbia czas spędzany nad wodą, możesz zaproponować jej lekcję wybranego sportu wodnego. Popularnym przykładem jest windsurfing, czyli świetna rozrywka zarówno dla dużych, jak i małych. Windsurfing polega na poruszaniu się po wodzie na desce z żaglem. Poznawanie kolejnych technik i pokonywanie fal daje dużo frajdy, poza tym wzmacnia mięśnie i ogólną kondycję. Starsze dzieci sporo zabawy i adrenaliny odnajdą również w kitesurfingu, czyli sporcie wodnym z deską i latawcem. Wśród innych wodnych aktywności, które mogą być świetnym urozmaiceniem wakacji nad wodą, znajdują się: wycieczki na deskach SUP, kajaki, nurkowanie i flyboarding. 

Dużym zainteresowaniem wśród ciekawych świata dzieciaków cieszy się również jazda konna. Konie uczą systematyczności, dyscypliny i odpowiedzialności. Poza tym koją nerwy i rozwijają wrażliwość. Jazda konna to doskonały pomysł na upominek dla dziecka, które kocha naturę i zwierzęta. Czas spędzony w stajni na pewno zaowocuje w przyszłości, a kto wie – może nawet rozbudzi w dziecku nową, wyjątkową pasję?

Ostatnie propozycje to świetne prezenty dla młodych miłośników motoryzacji. Jeśli Twoje dziecko z wypiekami na twarzy śledzi wyścigi Formuły 1, a na dźwięk odpalanego silnika dostaje dreszczy, postaw na oryginalny upominek motoryzacyjny. Może to być na przykład szkolenie motocross lub kurs jazdy po torze rajdowym samochodem. Niezapomniane emocje i wyjątkowe wspomnienia gwarantowane!

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo