Szlaczki do druku dla dzieci w PDF

Szlaczki do druku dla dzieci do pobrania za darmo. Wybierz interesujący Cię zestaw w pliku PDF, a następnie pobierz go do wydruku. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą dużego zestawu kart pracy do ćwiczeń grafomotorycznych, który zawiera aż 119 stron ze szlaczkami o różnym poziomie zaawansowania.

Szlaczki dla dzieci PDF do wydruku

10
Szlaczki do druku

119 stron ze szlaczkami do druku PDF DO DRUKU

Wielka Księga Szlaczków do druku. Aż 119 stron w pliku PDF do ćwiczeń grafomotorycznych. Poziom jest mocno zróżnicowany.
8 zł10 zł KUP TERAZ
10
Cyferki do druku nauka pisania

Cyferki do druku PDF za darmo

Darmowa karta pracy z nauką pisania po śladzie cyfr od 0 do 9.

6 darmowych szlaczków z dużego zestawu PDF ZA DARMO

Próbka szlaczków z dużego zestawu 119 stron do druku zawierających ćwiczenia grafomotoryczne

Grafomotoryka na wiosnę PDF ZA DARMO

Darmowy zestaw wiosennych szlaczków do druku.

Grafomotoryka na lato PDF ZA DARMO

Zestaw szlaczków o wakacyjnej i letniej tematyce. Do pobrania za darmo.

Grafomotoryka na zimę PDF DO DRUKU

Zestaw zimowych szlaczków do druku.
10
Szlaczki do druku za darmo - figury

Figury geometryczne ZA DARMO

Pobierz Szlaczki do druku za darmo: figury geometryczne.

Szlaczki na Dzień Strażaka ZA DARMO

Darmowa karta pracy ze szlaczkami do druku. Zawiera obrazki ze strażakami.
Karty pracy o strażakach zawierają 25 zadań dla przedszkolaków

Szlaczki na Dzień Ziemi (kosz na śmieci) ZA DARMO

Szlaczki przygotowane na dzień ziemi (22 kwietnia), które można pobrać za darmo. Tematyka to recykling.

Pisz po śladzie PDF DO DRUKU

100 wyrazów do pisania po śladzie.

Szlaczki na Dzień Ziemi (RECYKLING) ZA DARMO

Szlaczki przygotowane na dzień ziemi (22 kwietnia), które można pobrać za darmo. Tematyka to recykling.

Nauka pisania jest niezwykle trudną i czasochłonną aktywnością, przez jaką muszą przejść dzieci w okresie przedszkolnym (szczególnie w zerówkach) i wczesnoszkolnym. Żmudne ćwiczenia w pisaniu liter, ciągnące się nieraz w nieskończoność w odczuciu malucha, mogą zniechęcić go szybko i skutecznie do dalszej pracy. Na szczęście postęp w przygotowywaniu dzieci do nauki pisania następuje nieustannie, a pedagodzy mogą liczyć na poznanie coraz atrakcyjniejszych, nowszych metod, pomagających dzieciom w nauce pisania. Jedną z najprostszych i zachęcających form pracy przygotowującą maluchy do pisania jest tworzenie szlaczków literopodobnych.

Zalety wykorzystania szlaczków w nauce pisania

Trening manualny, który stanowi pisanie szlaczków przede wszystkim przyzwyczaja do obsługi materiałów piśmienniczych. Podczas rysowania szlaczków dziecko uczy się trzymać narzędzie pisarskie (kształtuje chwyt pisarski), wzmacnia płynność ruchów dłoni i precyzję rysowania. Odwzorowywanie zygzaków, kół, linii przypominających litery wzmacnia pamięć ruchową jak i wzrokową (dziecko ,,opatrzy się” z kształtami przypominającymi litery).

Rysując szlaczki dziecko ćwiczy koncentrację, cierpliwość. Wykonując tę czynność systematycznie samo zauważa pierwsze efekty, cieszy się postępami. Forma pracy jaką wykonuje podczas rysowania dziecko przypomina zabawę. Podczas rysowania szlaczków nauczyciel może urozmaicać zadanie tworząc historię związaną z wykorzystanymi kształtami, czy też poprosić dzieci o jej wymyślenie.

,
Szlaczki do druku - przedszkole

Szlaczki dla dzieci po wydruku mogą być odwzorowywane różnymi narzędziami pisarskimi. Warto urozmaicić gamę przyborów kolorowymi długopisami, flamastrami, cienkopisami. Ciekawym rozwiązaniem jest również dołączenie naklejek do pisanych szlaczków. Pracując w większej grupie pedagog może zorganizować zawody w rysowaniu szlaczków, różnorodnych wzorów i poprosić dzieci o stworzenie ich własnych, unikatowych propozycji.

Technika ważna rzecz

Szlaczki powinny być wykonywane przez dzieci samodzielnie. Jednak podczas pierwszych prób ich pisania, dziecko powinno obejrzeć pokaz nauczyciela, bądź rodzica. Przede wszystkim, należy skupić się na właściwym ułożeniu palców podczas trzymania przez dziecko narzędzia pisarskiego (między trzema palcami – palcem wskazującym, kciukiem i palcem środkowym). Palce trzymające narzędzie powinny znajdować się 2 cm nad papierowa kartką. Dorosły powinien kontrolować stopień napięcia mięśni przez dziecko podczas pisania, organizować przerwy w pisaniu, w razie potrzeby i pokazywać dziecku ćwiczenia rozluźniające mięśnie dłoni i przedramienia.

Szlaczki do druku - strażak

Darmowe pliki PDF do druku

W Internecie dostępnych jest wiele baz szlaczków do druku, przydatnych do nauki pisania. Znaleźć można w nich kształty przypominające figury geometryczne, literki, proste rysunki domków, owoców, warzyw, zwierząt. Kształty te rozmieszczone są w różnych proporcjach i wielkościach, co dodatkowo wpływa na rozwój umiejętności planowania przestrzennego. Serwis rodzicielskieinspiracje.pl proponuje własne komponowanie szlaczków. Można je przygotować w bardzo różnych wariantach, według własnych potrzeb.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo