Tabliczka mnożenia. Tarcze do druku za darmo

Nauka tabliczki mnożenia może być łatwiejsza i przyjemniejsza. Przygotowaliśmy darmowe tarcze do druku, które mogą być bardzo przydatne przy nauce tabliczki mnożenia.

Darmowe plansze do druku pozwalają ćwiczyć mnożenie liczb od 1 do 10. Tarcze składają się z dwóch części. Na górze przyklejamy koło z mnożną i mnożnikami, a po odsłonięciu mnożników widzimy prawidłowy wynik.

Tabliczka mnożenia

Przygotowaliśmy tarcze zarówno kolorowe, jak i czarno białe. Linki do pobrania darmowych plików PDF znajdują się poniżej.

Pobierz tarczę do nauki mnożenia do druku za darmo

Kliknij w poniższy przycisk, aby pobrać wersję kolorową.

Pobierz “Tabliczka mnożenia - kolorowa” tabliczka-mnozenia-kolorowa.pdf – Pobrano 1490 razy – 5 MB

Kliknij w poniższy przycisk, aby pobrać wersję czarno-białą.

Pobierz “Tabliczka mnożenia - czarno-biała” Tabliczka-mnozenia-bw.pdf – Pobrano 1755 razy – 4 MB

Jak prawidłowo przygotować plansze do nauki mnożenia?

Przede wszystkim należy pobrać plik PDF w kolorze lub czarno-biały, a następnie wydrukować wszystkie strony. Z części na której znajduje się mnożna i mnożniki wycinamy koło i tniemy wzdłuż linii, aż do środkowego koło, gdzie znajduje się mnożna. Dzięki temu otrzymamy dziesięć kawałków, które będziemy mogli odsłonić. Następnie starannie przyklejamy wycięte na części z odpowiednią mnożną i iloczynami.

Gdy całość jest gotowa można przystąpić do nauki tabliczki mnożenia. Dziecko może ćwiczyć mnożenia liczb od 1 do 10 i sprawdzać prawidłowe rozwiązania poprzez odsłonięcie mnożnika.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.