To musisz wiedzieć przy wyborze ubezpieczenia dla dziecka

Troska o bezpieczeństwo dziecka to jeden z najważniejszych obowiązków rodzica. Jednak nie zawsze jest możliwe uchronienie malucha przed niebezpiecznymi zdarzeniami. Warto jednak zadbać o zabezpieczenie finansowo, które będzie wsparciem w trudnej sytuacji i zapewni środki np. na leczenie czy rehabilitację. Dowiedz się, o czym powinieneś wiedzieć przy wyborze ubezpieczenia dla dziecka.

Ubezpieczenie dla dziecka – czy jest obowiązkowe?

Wielu rodziców otrzymuje od szkoły informację o obowiązku ubezpieczenia pociechy oraz gotową ofertę. Warto wiedzieć, że wcale nie musisz się na nią godzić. Po pierwsze wykupienie polisy szkolnej dla dziecka nie jest obowiązkowe. Natomiast korzystnie jest zadbać o takie ubezpieczenie, gdyż może ono okazać się wsparciem przy trudnych do przewidzenia nieszczęśliwych wypadkach. Natomiast zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy dla dziecka, porównaj oferty – często okazuje się, że ta od szkoły wcale nie jest najlepsza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy dla dziecka?

,

Zastanawiasz się, jaki produkt będzie odpowiedni dla Twojego dziecka? Dobre ubezpieczenia na życie charakteryzują się:

· odpowiednią sumą odszkodowania

Wysokość świadczenia należy dopasować tak, aby umożliwiało ono pomoc w powrocie do zdrowia dziecka oraz rekompensowało ewentualne koszty leczenia, rehabilitacji, a także wydatki związane z np. zatrudnieniem korepetytora czy opiekunki.

· dobrym zakresem ochrony

W zależności od danej polisy będzie ona finansowo na wypadek doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu, ciężkiego zachorowania, złamania kości, poparzenia czy pobytu w szpitalu. Warto wiedzieć, że może być ona rozszerzona o dodatkowe zdarzenia, takie jak hejt w internecie czy pogryzienie przez zwierzęta. Zapewni ona zabezpieczenie finansowe nie tylko w przypadku szkody, ale także wsparcie na studiach czy przy zakupie samochodu. Takie rozwiązanie oferuje ubezpieczenie posagowe dla dziecka.

Zatem zanim zdecydujesz się na wybór danej polisy dla dziecka, upewnij się, że jest ona odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb.

Gdzie kupić ubezpieczenie dla dziecka?

Choć ubezpieczenie dla dziecka jest często oferowane przez placówki edukacyjne, nie są to jedyne miejsca, w których możesz je zakupić. Rodzice mogą wybrać ofertę przez:

· bezpośredni kontakt z towarzystwem ubezpieczeniowym

Wiele osób, które już mają ubezpieczenie, decyduje się na rozszerzenie jego zakresu o ochronę dziecka. Warto jednak wiedzieć, że oferty od TU znacznie się różnią od siebie, zatem lepiej je porównać.

· multiagencję ubezpieczeniową

Nie brakuje firm oferujących polisy od różnych ubezpieczycieli. Z reguły jednak współpracują one tylko z kilkoma TU, a często zakup ubezpieczenia jest związany z koniecznością wizyty w placówce stacjonarnej.

· porównywarkę internetową

Korzystając z internetowej porównywarki, możesz bez wychodzenia z domu uzyskać zestawienie dopasowanych ofert. Cały proces trwa nie więcej niż kilka minut i pozwala na łatwiejszy wybór najlepszego ubezpieczenia.

Dobra polisa dla dziecka to zabezpieczenie finansowe na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń czy poważnego zachorowania. Dzięki niej uzyskasz wsparcie finansowe w razie konieczności poniesienia kosztów leczenia czy rehabilitacji, a także pomoc w nadrobieniu zaległości szkolnych u pociechy.  

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo