Tragedia w Międzyrzeczu: 15-letni uczeń zginął w szkole

Dramatyczne wydarzenie wstrząsnęło mieszkańcami Międzyrzecza w poniedziałek, 23 października 2023 roku, gdy w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 im. Heliodora Święcickiego miała miejsce śmiertelna tragedia. Z informacji przekazywanych przez lokalne władze wynika, że z okna szkoły, położonego na drugim piętrze, wypadł 15-letni uczeń.

Niestety, mimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, życia chłopca nie udało się uratować, a 15-latek zmarł w szpitalu. Śledztwo w tej sprawie jest obecnie prowadzone przez policję oraz prokuraturę, które starają się ustalić przyczyny tej tragicznej sytuacji. Ze wstępnych informacji wynika, że wszystko wskazuje na próbę samobójczą.

Rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy, potwierdził, że zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło około godziny 10:00 rano w poniedziałek. To właśnie wtedy 16-letni uczeń jednej z pierwszych klas wypadł z okna na drugim piętrze budynku szkoły. Pracownicy szkoły natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało nastolatka do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować.

Na miejscu tragedii policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i przesłuchali pierwszych świadków. Szkoła odwołała zajęcia, a zarówno uczniom, nauczycielom, jak i rodzinie zmarłego zapewniono wsparcie psychologiczne w obliczu tej traumy.

,

Policja zapewniła, że do momentu obecnego nie ma dowodów na to, żeby inne osoby przyczyniły się do śmierci 16-latka. Ostateczne wnioski dotyczące przebiegu i przyczyny tej tragedii będą musiały poczekać na zakończenie dochodzenia prowadzonego przez prokuraturę.

W obliczu tej dramatycznej sytuacji warto pamiętać, że istnieją instytucje i organizacje, które mogą pomóc osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach emocjonalnych. Numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży to 116 111, a Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu pod numerem telefonu 800 70 2222. To ważne źródła wsparcia w trudnych chwilach.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo