Vaiana cały film online. Gdzie obejrzeć po polsku?

Cały film Vaiana online po polsku – gdzie obejrzeć za darmo? Jest to niezwykle popularna bajka, ale obecnie nie jest zbyt łatwo dostępna na platformach VOD. Postanowiliśmy sprawdzić gdzie obejrzeć film Vaiana.

O czym jest bajka i od jakiego wieku?

Bajka opowiada o nastoletniej Moanie/Vaianie, córce wodza plemienia, która chcąc ocalić wyspę przed zagładą, wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Towarzyszami jej zabaw oraz tejże wyprawy jest świnka Pua oraz pewien kurczak, który nie jest zbyt mądrym zwierzęciem. Na swojej drodze napotykają Maui’ego – herosa, którego ciało jest w całości wytatuowane, a na którego pomoc zdają się liczyć.

Od ilu lat można oglądać film Vaiana? Jest to bajka bez ograniczeń wiekowych. Poniżej prezentujemy zwiastun Vaiana po polsku.

Zwiastun Vaiana: skarb oceanu

Vaiana cały film online po polsku

Premiera kinowa tej bajki nastąpiła kilka lat temu, ale wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Sporo osób zastanawia się gdzie obejrzeć cały film po polsku za darmo. Które platformy VOD oferują w swojej bibliotece tą bajkę?

Niestety Vaiana online nie jest dostępna na platformie Netflix. Kiedyś można było ją obejrzeć na HBO GO, ale została już usunięta. Brakuje jej również na Amazon Prime, a do Disney Plus w Polsce nie ma jeszcze dostępu.

Nic więc dziwnego, że sporo osób zastanawia się czy Vaiana online dostępna jest na CDA lub Youtube. Cały film legalnie dostępny jest na platformie Player. Niestety nie za darmo, a w cenie 10 zł za 48 godzinny dostęp.

OGLĄDAJ FILM NA PLAYER.PL

Bajka Vaiana: skarb oceanu – zdjęcia, informacje

„Vaiana: Skarb oceanu” to pełnometrażowa produkcja animowana studia Walt Disney Animation Studio, której światowa premiera odbyła się 14 listopada 2016 roku. Głosu postaciom w wersji oryginalnej użyczyli między innymi Auli’i Cravalho , Dwayne „The Rock” Johnson, Rachel House, Jemaine Clement, Alan Tudyk. W Polsce premiera miała miejsce 25 listopada 2016 roku, a postaci mówią głosami aktorów takich jak Weronika Bochat-Piotrowska, Igor Kwiatkowski, Piotr Grabowski, Dorota Stalińska.

Vaiana cały film

Bajka opowiada o nastoletniej Vaianie, córce wodza plemienia, która chcąc ocalić wyspę przed zagładą, wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Towarzyszami jej zabaw oraz tejże wyprawy jest świnka Pua oraz pewien kurczak, który nie jest zbyt mądrym zwierzęciem. Na swojej drodze napotykają Maui’ego – herosa, którego ciało jest w całości wytatuowane, a na którego pomoc zdają się liczyć.

vaiana online

Za scenariusz produkcji odpowiada Jared Bush, reżyserami bajki są Ron Clements i John Musker. Muzyka, którą można usłyszeć w tle, to dzieło Marka Mancina i Lin-Manuela Mirandy. Piosenką przewodnią animacji jest utwór „How Far I’ll Go” w wykonaniu Auli’i Cravalho, która udziela głosu Moanie. W polskiej wersji językowej utwór ten nosi tytuł „Pół kroku stąd”, w filmie wykonuje go Weronika Bochat, w celach promocyjnych śpiewała zaś Natalia Nykiel.

Cały film trwa – wraz z napisami końcowymi – jedną godzinę i czterdzieści siedem minut. Przybliża on nie tylko postać głównej bohaterki i jej towarzyszy, ale też ukazuje tradycje, język i wierzenia, które wciąż pozostają żywe na Hawajach.

Produkcja kosztowała studio 150 milionów dolarów, na świecie w box office film zarobił 644 411 850 dolarów.

„Vaiana” to tytuł, który obowiązuje w Europie, gdy oryginalny, amerykański brzmi „Moana”, co w języku hawajskim oznacza „morze” lub „ocean”. Zmiana tytuły wynika z tego, iż nazwa „Moana” w Europie kojarzona jest z Moaną, włoską aktorką filmów dla dorosłych w latach 80. XX wieku. Najwidoczniej nie chcąc dopuścić, by dzieci Starego Kontynentu, szukając informacji o bajce nie natknęły się na filmy ze wspomnianą „gwiazdą”, postanowiły oficjalnie nadać drugą nazwę.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo