Wielkanocne Memo do druku za darmo

Wielkanoc coraz bliżej, więc czas poczuć świąteczną atmosferę również w trakcie zabawy. Przygotowaliśmy grę memo do druku. Możesz pobrać ją za darmo.

Wielkanoc materiały do druku

PDF do druku
Rozszerzony zestaw materiałów do druku na Wielkanoc: karty pracy, napis Wielkanoc, wykreślanki, krzyżówki, gry Memo, Domino, „Ja mam, kto ma?” i klamerkowe karty z cyframi 0-10.

Aby zagrać w „Wielkanocne Memo” należy pobrać znajdujący się poniżej plik PDF, wydrukować go, a następnie wyciąć karty. Przygotowana wersja gry zawiera 40 kart, czyli 20 par.

Polecamy: Hit! Zestaw 56 kart ruchowych do druku za 10 zł

Podczas wycinania zachowaj staranność, aby żadna karta nie posiadała charakterystycznych “niedociągnięć”, które pozwolą ją zidentyfikować bez odwracania karty w trakcie gry. W miarę możliwości zalecamy użycie sztywnego papieru do drukarki oraz zalaminowanie kart.

,
Wielkanocne Memo do druku - Gry dla dzieci

Pobierz “Wielkanocne Memo”

Memo-wielkanocne.pdf – Pobrano 7955 razy – 10,28 MB

Zachęcamy również do zapoznania się z wersją Memo ze zwierzętami.

Gra Memory – zasady

Minimalna liczba graczy to dwie osoby. Karty układamy na stole w równych rzędach (przykładowo 8 kart w pięciu rzędach), w taki sposób, aby obrazki były zakryte. Zadaniem graczy jest odnalezienie par.

Każdy gracz w jednym ruchu odkrywa dwie karty. W przypadku odnalezienia pary, zabiera ją z pola gry. Ma również dodatkowy ruch. Jeśli nie udało się odnaleźć pary, to karty się zakrywa i ruch wykonuje kolejny gracz.

Gra toczy się do zebrania wszystkich kart. Zwycięża gracz z największą liczbą par.

Drugą opcją gry “Memory” może być ułożenie kart z odkrytymi obrazkami . Gracze muszą zebrać jak najszybciej pary.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo