Wiosenne kwiaty do druku. Karty pokazowe w PDF

Wiosenne kwiaty do druku. Karty pokazowe w PDF do druku. Jeśli podczas zajęć w przedszkolu, w szkole lub w domu chcesz zapoznać dzieci z wiosennymi kwiatami, to poniższy zestaw nada się do tego idealnie. Opisujemy również najpopularniejsze kwiaty, które w ogródkach i parkach pojawiają się na wiosnę.

Wiosenny zestaw pomocy dydaktycznych

7 zł
PDF do druku
Ponad 100 stron materiałów do druku: karty pracy, karty pokazowe, wiosenne kwiaty, bystre oczko, karty klamerkowe (cyfry 1-10), wykreślanki, gry memo i sudoku.

Wiosna to czas, w którym przyroda budzi się do życia, a ogrody i parki zaczynają przebierać w kolorach, dzięki pojawieniu się wiosennych kwiatów. Podczas zajęć w przedszkolu przydadzą się karty pokazowe. Zobacz jakie kwiaty najbardziej kojarzą się z wiosną i zapoznaj się z zestawem pomocy dydaktycznych na wiosnę.

Zachęcamy również do zapoznania się z darmowymi materiałami do pobrania na wiosnę.

Wiosenne kwiaty do druku w PDF

Więcej kart pokazowych znajdziesz w zestawie pomocy dydaktycznych, które możesz zakupić w sklepie drukatek.pl. Powyższe obrazki możesz wydrukować za darmo, klikając na wybrany kwiat.

Jakie kwiaty kojarzą się z wiosną?

Wiosną w przyrodzie pojawia się wiele pięknych kwiatów, oto kilka z nich:

 1. Krokusy – są to niewielkie, ale bardzo kolorowe kwiaty, które pojawiają się wczesną wiosną, często już w marcu.
 2. Pierwiosnki – to niewielkie, ale bardzo urocze kwiaty, które pojawiają się w marcu i kwietniu. Mają kolorowe płatki i są często uprawiane w ogrodach lub zbierane z dzikich stanowisk.
 3. Żonkile – to dzikie kwiaty, które pojawiają się na łąkach i w lasach wczesną wiosną. Mają kolorowe kwiaty i są często symbolem wiosny i odrodzenia.
 4. Tulipany – to jedne z najpopularniejszych kwiatów wiosennych, które pojawiają się w kwietniu. Mają szeroki wybór kolorów i są bardzo ozdobne.
 5. Narcyzy – to kwiaty o charakterystycznej żółtej barwie, które pojawiają się na łąkach i w ogrodach w końcu marca lub na początku kwietnia.
 6. Hiacynty – to kwiaty o intensywnych kolorach i silnym zapachu, które pojawiają się w kwietniu. Często są uprawiane w doniczkach lub jako ozdoba w ogrodach.
 7. Forsycje – to drzewa lub krzewy o intensywnie żółtych kwiatach, które pojawiają się w marcu lub kwietniu. Są bardzo popularne w ogrodach i parkach.
 8. Bratki – to niskie, wieloletnie kwiaty, które pojawiają się już na początku wiosny. Są bardzo kolorowe i zwykle uprawiane w doniczkach lub jako rośliny rabatowe.
 9. Rozchodniki – to niskie rośliny, które pojawiają się wiosną i mają kolorowe, dzwonkowate kwiaty. Często uprawiane są jako rośliny rabatowe.
 10. Bez – to drzewo, które kwitnie w maju i ma charakterystyczne białe, pachnące kwiaty. Kwiaty bezu są często wykorzystywane do produkcji syropu i kwiatowej lemoniady.
 11. Szafirki – to rośliny o charakterystycznych, niebieskich kwiatach, które pojawiają się w kwietniu. Są często uprawiane w doniczkach lub jako rośliny rabatowe.
 12. Szczawik – to roślina o kolorowych kwiatach, która pojawia się na początku wiosny. Są bardzo popularne w ogrodach i łatwe do uprawy.
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo