Woda karty pracy do druku (przedszkole, klasa 1)

Karty pracy o wodzie do druku. Zapraszamy do pobierania kilku darmowych stron z zestawu pomocy dydaktycznych sklepu drukatek.pl.

Karty pracy o wodzie (cały zestaw)

4 zł
PDF do druku
29 stron z kartami do druku poświęconych wodzie. Znajdują się w nim zadania o zróżnicowanym poziomie.

Karty pracy o wodzie

Woda to niezwykle ważny zasób naturalny ziemi, dlatego trzeba robić wszystko, aby ją oszczędzać. Przygotowaliśmy karty pracy do pobrania i druku dla przedszkolaków i uczniów klasy 1, które świetnie sprawdzą się przy zajęciach na temat wody, ekologii itp.

Całość – 29 stron – można zakupić w sklepie drukatek.pl w cenie 4 zł. W serwisie rodzicielskieinspiracje.pl możesz za darmo pobrać 7 kart pracy z tego zestawu.

Aby pobrać darmowe karty pracy o wodzie możesz kliknąć na wybraną kartę pracy lub na dole artykułu pobrać darmowy plik PDF.

,

Taki zestaw kart pracy do druku świetnie sprawdzi się na Dzień Wody, Dzień Ziemi czy na zajęciach o ekologii.

Dzień Wody karty pracy w PDF

Pobierz darmowy zestaw materiałów do druku.

Pobierz “Woda karty pracy”

Dzien-Wody-RodzicielskieInspiracjePL.pdf – Pobrano 4436 razy – 4,14 MB
Kup na drukatek.pl

Jak oszczędzać wodę?

Woda jest jednym z najcenniejszych zasobów naturalnych na ziemi. Pomimo że ziemia jest pokryta wodą w 70% swojej powierzchni, tylko około 3% wody na ziemi jest słodką wodą, która jest bezpieczna dla picia. Z tego powodu ważne jest, aby oszczędzać wodę, aby zapobiec jej marnowaniu i zabezpieczyć dostęp do niej dla przyszłych pokoleń. W artykule tym przedstawimy kilka sposobów, jak oszczędzać wodę, aby pomóc uczniom zrozumieć, jak ważne jest to zagadnienie i jak łatwo można wprowadzić proste zmiany w codziennym życiu, które przyczynią się do oszczędzania wody.

  1. Oszczędzaj wodę podczas mycia rąk i zębów – Woda jest często marnowana podczas mycia rąk i zębów. Aby zaoszczędzić wodę, należy wyłączać kran, gdy nie jest potrzebny. Na przykład, gdy myjesz zęby, kran powinien być wyłączony podczas szczotkowania, a woda powinna płynąć tylko podczas płukania ust. To samo dotyczy mycia rąk. Kran powinien być wyłączony podczas mycia rąk mydłem, a woda powinna płynąć tylko podczas spłukiwania.
  2. Oszczędzaj wodę podczas kąpieli – Kąpiel w wannie zużywa znacznie więcej wody niż prysznic. Jeśli chcesz zaoszczędzić wodę, weź szybki prysznic zamiast kąpieli. Jeśli jednak wolisz kąpiel, możesz zmniejszyć zużycie wody poprzez napełnianie wanny tylko do połowy lub o połowę mniej.
  3. Oszczędzaj wodę podczas mycia naczyń – Myjąc naczynia ręcznie, można oszczędzać wodę, nie wypełniając całego zlewu. Woda powinna być używana tylko do płukania naczyń. Najlepiej jest używać zlewozmywaka, który ma wbudowany system oszczędzania wody.
  4. Wymieniaj stare urządzenia na oszczędne – Wiele urządzeń domowych, takich jak pralki, zmywarki, toalety i baterie, zużywa znaczną ilość wody. Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie wody jest wymiana starych urządzeń na nowsze, bardziej oszczędne. Na rynku dostępne są urządzenia, które zużywają o wiele mniej wody niż tradycyjne urządzenia, a jednocześnie zapewniają równie wysoką wydajność.
  5. Napraw przecieki – Jednym z najważniejszych sposobów oszczędzania wody jest naprawianie przecieków. Nawet niewielkie przecieki w kranach, rurach i toaletach mogą prowadzić do znacznego marnotrawstwa wody. Jeśli zauważysz przeciek w swoim domu, przedszkolu lub szkole, zgłoś go jak najszybciej do odpowiednich służb.
  6. Nie marnuj wody na podlewaniu trawnika – Podlewanie trawnika może być jednym z największych źródeł marnowania wody w domu. W sezonie letnim nawadnianie trawnika może stanowić aż 50% całkowitego zużycia wody w gospodarstwie domowym. Aby zmniejszyć zużycie wody, można stosować kilka prostych trików. Przede wszystkim, podlewaj trawnik rano lub wieczorem, gdy słońce jest słabsze, aby uniknąć parowania wody. Możesz też rozważyć instalację systemu nawadniania, który zużywa mniej wody dzięki zastosowaniu efektywnych metod podlewania.
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo