Wspaniałe Stulecie odc. 205, 206, 207 streszczenia. Ile odcinków, powtórki, wszystkie odcinki VOD

Wspaniałe Stulecie ile ma odcinków? Wszystkie odcinki dostępne są po polsku na VOD, a od kwietnia 2022 roku ten turecki serial można znów oglądać w TVP 1 od odc. 1. W naszym serwisie znajdziesz również. streszczenia odcinków.

Ile odcinków liczy serial Wspaniałe Stulecie?

Turecki serial „Wspaniałe Stulecie” to produkcja z lat 2011-2014. W przeszłości był on już emitowany w TVP 1 i cieszył się bardzo dużą popularnością. Losy Sułtana Sulejmana i innych bohaterów było bardzo wciągające i każdy odcinek przyciągał przed telewizory sporo widzów.

Ile odcinków ma film Wspaniałe Stulecie? W Turcji było ich 139, a w Polsce podzielone je na 312 odcinków. Oznacza to, że serial będzie można oglądać przez mniej więcej półtora roku.

Odcinki Wspaniałe Stulecie można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00 w TVP 1 lub o 19:30 w TVP Kobieta. Premiera Wspaniałe Stulecie 205 już w czwartek 2 lutego. W kolejnych dniach wyemitowane zostaną odcinki 206, 207, 208.

Z kolei w TVP 1 w najbliższych dniach wyemitowane zostaną odcinki 195, 196, 197.

Oglądaj wszystkie odcinki online

Oczywiście sporo widzów będzie oglądać ten serial w telewizji w porze premiery, ale tradycyjnie pojawia się czy i kiedy lecą powtórki? Ostatni odcinek powtarzany będzie następnego dnia o godzinie 6:00 w TVP 1 i o 10:50 w TVP Kobieta.

Wszystkie odcinki po polsku (lektor PL) dostępne były na TVP VOD, ale zostały usunięte, dlatego trzeba zadowolić się powtórkami w TV. Sporo odcinków można znaleźć również na CDA i Youtube, gdzie dostępne są napisy PL.

Wspaniałe Stulecie streszczenia odcinków

Wszystkim widzom, którzy przegapili ostatni lub dzisiejszy odcinek, a także tym, którzy są ciekawi co wydarzy się w następnych, prezentujemy streszczenia najbliższych odcinków.

Wspaniałe Stulecie 202 streszczenie

Afife hatun wstawia się u sułtana za sułtanką Hürrem i prosi, by przez wzgląd na dzieci pozwolił żonie wrócić do Konstantynopola. Książę Mustafa wbrew zakazowi wyrusza na morze, by rozprawić się z korsarzem, synem słynnego Vasco da Gamy. Sułtan dowiaduje się, że małżeństwo Hatice jest fikcją, a jego siostra nawet nie żyje z nowym mężem pod jednym dachem. Hürrem mówi Mihrimah o swojej decyzji w sprawie Hüsreva paszy.

Wspaniałe Stulecie 203 streszczenie

Hürrem odwiedza sułtański medyk, którego Sulejman wysłał do Edirne zaniepokojony wiadomością, że w mieście szerzy się zaraza. Hürrem nie chce opuścić pałacu i każe przekazać władcy, że woli umrzeć niż żyć bez niego. Poruszony sułtan sam jedzie do Edirne. Wielki wezyr zostaje zarażony dżumą i umiera.

Wspaniałe Stulecie 204 streszczenie

Barbarossa wyjaśnia sułtanowi nieporozumienie dotyczące zaginionego listu, w którym Mustafa informował go o otwarciu stoczni. Sulejman wzywa syna na spotkanie w Bursie. Hürrem postanawia udowodnić Mihrimah, że Bali bej jej nie kocha i sułtanka powinna o nim zapomnieć. W domu weneckiego posła Bali bej spotyka Silvię, z którą romansował kiedyś we Włoszech. Ich uczucie odżywa. Mąż sułtanki Şah, Lütfü Pasza, zostaje mianowany wielkim wezyrem.

Wspaniałe Stulecie 205 streszczenie

Hürrem wysyła do pałacu sułtanki Şah piękną służącą, która ma uwieść Lütfü paszę. Trwa budowa meczetu sułtanki Hürrem, nad którą pieczę sprawuje architekt Sinan. Sulejman razem z księciem Mehmetem wyjeżdża do Bursy na spotkanie z Mustafą. Podczas polowania udziela najstarszemu synowi ostrej reprymendy, zaś młodszego wyraźnie faworyzuje. Bali bej spotyka się z piękną Silvią. Zazdrosna Mihrimah każe go śledzić.

Wspaniałe Stulecie 206 streszczenie

Mihrimah każe porwać Silvię. Grozi kobiecie i każe jej opuścić Konstantynopol. Hürrem oburzona zachowaniem córki inicjuje spotkanie z Bali bejem, podczas którego zakochana Mihrimah ostatecznie traci złudzenia. W rozpaczy godzi się na ślub z Rüstemem. Hürrem pragnie, by uroczystość odbyła się jak najprędzej. Rüstem rozwodzi się z Nigar.

Wspaniałe Stulecie 207 streszczenie

Nigar próbuje uświadomić Rüstemowi, że Mihrimah go nie kocha i zostaje pobita przez męża. Tymczasem sułtanka Şah za namową Mahidevran rozpuszcza plotkę, jakoby Rüstem pasza był zadżumiony. Ślub staje pod znakiem zapytania, do czasu, kiedy wątpliwości rozwieje sułtański medyk. Sulejman zabrania Bali bejowi spotykać się z piękną Silvią. Hürrem donosi sułtance Şah, że Lütfü pasza zdradzał ją ze służącą.

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo