Wyprawka do szkoły – co oprócz podręczników będzie potrzebne Twojemu dziecku?

Rozpoczęcie roku szkolnego może wiązać się z dużymi wydatkami nie tylko, gdy masz w swoim domu pierwszoklasistę. Co powinno znaleźć się na liście potrzebnych rzeczy do szkoły? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Podręczniki i artykuły papiernicze – niezbędne elementy szkolnej wyprawki

Każdy uczeń bez wątpienia będzie potrzebować różnych podręczników do nauki. Matematyka, język polski, w starszych klasach też chemia, biologia czy fizyka, to jedynie część przedmiotów z długiej listy, na której znajduje się co najmniej kilkanaście pozycji. Do każdego z nich potrzebne będą nie tylko podręczniki szkolne, ale często również zeszyty ćwiczeń, co generuje dodatkowy koszt, jednak są to niezbędne elementy wyposażenia ucznia. Nie można zapominać także o zeszytach, w których dziecko może zapisywać najważniejsze informacje, rozwiązywać równania czy pisać wypracowania i dyktanda. W zależności od wieku dziecka mogą to być 16-kartkowe egzemplarze w miękkiej okładce, ale także np. 60-cio w twardej. Najczęstszym formatem będzie zeszyt A5, jednak uczniowie starszych klas czasami decydują się na większe, np. A4. Niezbędne będą także przybory szkolne takie jak długopis lub pióro do pisania, ołówek, temperówka, gumka czy cyrkiel. Nie można zapomnieć także o ekierce, linijce czy kątomierzu. Wszystkie te rzeczy pomieści pojemny piórnik, w którym nietrudno będzie znaleźć potrzebne akcesoria. W przypadku młodszych dzieci na pewno będą konieczne artykuły na zajęcia plastyczne takie jak blok rysunkowy, kredki, flamastry, klej i nożyczki.

Plecak do szkoły – na jaki warto się zdecydować?

Idąc do szkoły, trzeba mieć także pojemny plecak, w którym będzie można umieścić wszystkie potrzebne przedmioty. Jego wybór nie może być przypadkowy. Oczywiście bardzo ważne, by plecak był atrakcyjny wizualnie dla właściciela, jednak musi być także odpowiednio dobrany, by nie wpływał niekorzystnie na postawę dziecka. Zadbaj, by nie był on zbyt ciężki, czyli nie przekraczał 10% masy dziecka, ale także by jego rozmiary były prawidłowe. Dobry plecak nie może wystawać nad kark ani poniżej linię bioder. Kolejną ważną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze, są ramiączka. Powinny być na tyle grube, by nie wrzynać się w skórę, ale także być wykonane z przyjemnego materiału. Dodatkowe pasy stabilizujące uniemożliwią zsuwanie się plecaka z ramion dziecka.

Strój gimnastyczny, bidon – co jeszcze kupić?

Oczywiście nie tylko podręczniki, zeszyty, plecak czy piórnik to niezbędne elementy wyposażenia ucznia. Twoje dziecko będzie potrzebować także wygodnego i oddychającego stroju gimnastycznego oraz sportowego obuwia, a także ubrań nieco bardziej eleganckich na co dzień oraz na różne uroczystości szkolne. Przydatny może być także bidon na wodę oraz pudełko śniadaniowe. Lista zakupów dla dziecka dopiero rozpoczynającego naukę w szkole może się różnić od tej, utworzonej dla dziecka, które ją kontynuuje w kolejnej klasie. Na początku edukacji będziesz potrzebować, kupić całą wyprawkę, natomiast w kolejnych latach część przedmiotów będzie się ciągle nadawać do użytku. Zanim wybierzesz się na zakupy, zrób przegląd tego, co już posiadacie i oceń ich stan. Potrzebne elementy wyposażenia, znajdziesz w sklepach stacjonarnych, ale dobrym pomysłem może być także księgarnia internetowa, dzięki której zdobędziesz akcesoria dla ucznia bez wychodzenia z domu. Jeśli dobrze zaplanujesz listę zakupów, nie będziesz przepłacać ani kupować nadmiarowego asortymentu, warto poświęcić na to chwilę.

,

Artykuł Sponsorowany

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Zabawy, gry i prace plastyczne dla dzieci
Logo