Zakupy spożywcze z gazetkami promocyjnymi – jak zaoszczędzić?

Gazetki promocyjne to często coś, co traktujemy jak ulotkę – dostajemy je i automatycznie wyrzucamy. Są one jednak o wiele bardziej wartościowe i warto nauczyć się z nich korzystać. Każda taka gazetka pozwoli nam zaoszczędzić kilkanaście, kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset złotych. Jak najlepiej wykorzystać je przy zakupach?

Zrób listę zakupów z pomocą gazetek promocyjnych

Najczęstszą radą dla osób, które chcą oszczędzać, jest robienie listy zakupów. W ten sposób idziemy do sklepu uzbrojeni w konkretny plan. O wiele łatwiej jest nam się wtedy oprzeć pokusom i nie kupujemy impulsywnie. Połączenie listy zakupów i gazetek promocyjnych to jeszcze lepsza kombinacja. Robiąc listę zakupów, zerknijmy na promocje np. na stronie gazetkonosz. Sprawdźmy takie oferty jak Lidl gazetka, Netto gazetka oraz promocje innych sklepów i marketów. W ten sposób będziemy wiedzieli do jakich sklepów udać się na zakupy i co warto kupić teraz, a z czym zaczekać do przyszłego miesiąca.

Nie musimy już zbierać makulatury

Dzisiaj nie musimy już też zbierać kolejnych papierowych wersji gazetek z każdego sklepu. Ich przeglądanie i spisywanie może być uciążliwe. Na stronie gazetkonosz wystarczy wejść w konkretne zakładki i znaleźć promocje z działów, które nas interesują: elektronika, kosmetyki, ubrania, spożywka, itp. Strona zbiera wszystkie aktualne promocje i zniżki, więc nie musimy się już martwić, że coś przegapimy.

Kupuj na zapas, ale nie marnuj

Robiąc listę zakupów, musimy się zastanowić, które produkty rzeczywiście się nam przydadzą. Szukajmy swoich ulubionych produktów, które akurat są przecenione. W przypadku promocji typu „2 za 1”, albo „zniżka przy każdej kolejnej sztuce” warto jest czasami kupić coś na zapas. Pilnujmy jednak żeby były to produkty, które się nie zepsują. W przypadku jedzenia mogą to być cukry, mąki, rzeczy w puszkach. W ten sposób na zapas można też kupować kosmetyki albo rzeczy jak ręczniki papierowe czy papier toaletowy. Nie kupujmy jednak na zapas rzeczy, które szybko się psują i których nie planujemy wykorzystać od razu. W ten sposób nie będziemy oszczędzać pieniędzy, a zaczniemy je wyrzucać.

,

W tym celu warto regularnie przeglądać gazetki promocyjne. W gazetkach takich sklepów jak Lidl czy Netto często zdarzają się promocje produktów, które mogą długo stać. Jeżeli wpadnie nam w ręce Lidl gazetka albo Netto gazetka, to nawet jeżeli akurat nie planujemy dużych zakupów, zapoznajmy się z nią. Nigdy nie wiadomo – może znajduje się w nich świetna okazja na produkt, którego dużo zużywamy, np. ketchup, majonez albo cukier.

Poczekaj z zakupem elektroniki na promocję

Zakupy takie jak spożywka czy kosmetyki nie poczekają, potrzebujemy ich na bieżąco. Istnieje jednak wiele produktów, które kupujemy tylko od czasu do czasu. Meble wymieniamy raz na kilka, kilkanaście lat, nowe ubrania czy buty czasami co sezon, czasami rzadziej. Również elektronikę kupujemy tylko wtedy, kiedy mamy ochotę na wymianę telefonu na lepszy model albo chcemy sprawić sobie prezent. Właśnie na takich zakupach, które robimy raz na jakiś czas, możemy zaoszczędzić najwięcej. Po pierwsze są to droższe produkty, więc oszczędzamy na nich nie kilka czy kilkanaście złotych, a często nawet kilkaset.

Przede wszystkim jednak jeżeli wykażemy się cierpliwością i nie będziemy kupować impulsywnie, możemy trafić na naprawdę niespotykane promocje. Niektóre sklepy RTV i AGD oferują kolejny produkt za 30%, 50%, a czasami nawet 70% taniej. Jeżeli dobrze przemyślimy zakup, to możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt procent na produkcie wartym kilkanaście tysięcy!

Musisz kupić komuś prezent? Sięgaj po gazetkę promocyjną!

Jeżeli zbliżają się Święta, czyjeś urodziny albo komunia, to automatycznie zaczynamy się zastanawiać nad prezentem. Czasami mamy na niego konkretny pomysł, a czasami wiemy tylko, że dana osoba ucieszyłaby się z kosmetyków albo nowych słuchawek czy powerbanka. W obydwu przypadkach mogą nam pomóc gazetki promocyjne i strony jak gazetkonosz. Również sklepy z elektroniką i RTV i AGD często mają promocje na dane produkty. Jeżeli nie szukamy konkretnej rzeczy, to takie gazetki mogą nas bardzo zainspirować. W promocjach możemy też szukać prezentu, który planujemy dla danej osoby – na stronie gazetkonosz znajdziemy oferty wielu sklepów i na pewno któryś z nich posiada w promocji rzecz, której szukamy. W przypadku elektroniki i innych sprzętów może to być oszczędność rzędu nawet kilkuset złotych!

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo