Zaszyfrowane wyrazy dla dzieci do druku

Zaszyfrowane wyrazy to bardzo popularna pomoc dydaktyczna dla dzieci. Ich zadaniem jest odczytanie słowa ukrytego pod szyfrem. Obrazkowe rebusy można pobrać za darmo w naszym serwisie.

Na czym polegają zaszyfrowane wyrazy? Do obrazków zostały przypisane literki. Na każdej karcie pracy znajdują się cztery ramki, gdzie ukryte zostały słowa. Są one zakodowane obrazkami. Dziecko musi sprawdzić jaka literka została przypisana do danego obrazka i złamać szyfr. Poniżej przykładowy rebus.

Na górze obrazka należy sprawdzić jaka literka została przypisana do obrazka. Poniżej znajdują się dwa wyrazy do odkowania. Pierwszy z nich to klocki, a drugi lalka.

W przygotowanym przez rodzicielskieinspiracje.pl zestawie pomocy dydaktycznych znajduje się 10 stron w piku PDF, co oznacza, że zaszyfrowanych zostało 40 wyrazów. Rozwiązanie należy zapisać lub narysować. W zależności od umiejętności lub preferencji dziecka.

Jeśli interesują Cię również inne łamigłówki dla dzieci, to serdecznie zachęcamy do pobierania np. krzyżówek do druku, a także przejrzenia naszych pozostałych darmowych zestawów.

Pobierz “Zaszyfrowane wyrazy”

zaszyfrowane-wyrazy.pdf – Pobrano 4579 razy – 2,11 MB
RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo