Zatoka Szpiegów odc. 9 streszczenie. Ile odcinków ma serial?

„Zatoka Szpiegów” to nowy serial historyczny emitowany w TVP1, którego akcja rozgrywa się w realiach II wojny światowej. Ile ma odcinków? Serial składa się z 9 odcinków, które są emitowane co niedzielę o godzinie 20:20, począwszy od 7 stycznia 2024 roku.

O czym jest serial „Zatoka Szpiegów”?

Fabuła serialu skupia się na postaci Franza Neumanna, młodego porucznika Abwehry, w rolę którego wcielił się Bartosz Gelner. Franz, po odkryciu swojego polskiego pochodzenia, decyduje się zostać alianckim szpiegiem, zdobywając informacje o działaniach niemieckiej marynarki wojennej. Jego lojalność jest ciągle na próbie, gdy musi dokonać wyboru między rodziną, ojczyzną, a miłością. Fabuła serialu oparta jest na prawdziwych wydarzeniach z początku II wojny światowej.

W obsadzie serialu, oprócz Bartosza Gelnera, znajdują się również tacy aktorzy jak Karolina Kominek, Wiktoria Supryn, Karol Pocheć, Anna Radwan, Karol Biskup, Maria Świłpa, Michał Balicki, Anna Kaczmarczyk oraz Mariusz Bonaszewski.

Ile odcinków ma „Zatoka Szpiegów”?

Serial emitowany jest w telewizji TVP 1 w każdą niedzielę o godzinie 20:20. Odcinek 1 premierę ma 7 stycznia. Zatoka Szpiegów ile odcinków ma serial? Całość składa się z 9 epizodów, które oglądać będzie można do początku marca. Każdy z nich trwa około 40-45 minut. 

,

2 marca premiera Zatoka Szpiegów odc. 9. Będzie to ostatni odcinek, co oznacza, że za tydzień nie można liczyć na odcinek 10/

Jeśli przegapicie jakiś odcinek w niedzielę w TVP 1, to powtórki lecą w TV, a ponadto można skorzystać z platformy z TVP VOD (vod.tvp.pl). Niezależnie od tego ile odcinków przegapicie, to tam zawsze będzie można obejrzeć wszystkie wyemitowane już w TV.

Pierwszy odcinek dostępny jest tam już jako prapremiera. W naszym serwisie znajdziesz szczegółowe streszczenia każdego odcinka.

Zatoka Szpiegów streszczenia odcinków

Zatoka Szpiegów odc. 7 streszczenie

Podczas gdy Franz w tajemnicy przeżywa śmierć ojca, wściekły Kessler szuka winnego klęski programu torped samonaprowadzających. Anna spotyka się z Neumannem i opowiada, jak polski wywiad upozorował jej śmierć, żeby nakłonić go do współpracy. Informuje go też, że ze względu na wzmożoną czujność Kesslera Franz zostaje tymczasowo odsunięty od zadań szpiegowskich. Oficer szuka ukojenia w morfinie. Później spotyka się z matką i wyjawia jej całą prawdę: o śmierci Otto i Kurkowskiego oraz o swojej działalności szpiegowskiej przeciwko Niemcom. Roza jest w szoku, ale wspiera syna. Jest gotowa mu pomóc. Chcąc odsunąć od siebie podejrzenia komandora, Franz manipuluje Engelem i inżynierem Holzerem tak, żeby każdy z nich myślał, że jest głównym podejrzanym o sabotaż. Prosi też zakochaną w nim Ilse, żeby sprowokowała Engela telefonem o rzekomym zaproszeniu na osobiste spotkanie z komandorem. Prowokacja odnosi sukces – spanikowany Engel zabija Holzera, pozoruje samobójstwo i pisze w jego imieniu list pożegnalny, w którym inżynier bierze na siebie całą winę.

Zatoka Szpiegów odc. 8 streszczenie

Ilse tuż po dokonaniu odkrycia o szpiegowskich działaniach Franza zostaje zlikwidowana przez Annę. Następnego dnia po tragedii Neumann zostaje wezwany do Kesslera. Przypadkowo dowiaduje się, że przełożony nie podejrzewa go o to, że śmierć Ilse miała z nim jakiś związek. Kessler wie, że w chwili śmierci kuzynki Franz był z jego żoną. Neumann zaczyna rozumieć, że Greta pracuje dla Kesslera. Franz dzieli się swoim odkryciem z Johannem. Zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa, w jakim się znalazł. Johann nakazuje mu utrzymywanie dotychczasowych kontaktów z Gretą. Nie wolno jej spłoszyć, nie wolno dać znać, że znają prawdę o jej misji. Franz spotyka się z Gretą w kawiarni. Zauważa, że dyskretnie towarzyszy mu Anna, a także dwóch wysłanych przez Kesslera tajniaków. Franz postanawia uciec z miejsca spotkania. Dociera z Gretą na plażę, gdzie kochanka wyznaje Franzowi swoją tajemnicę.

Zatoka Szpiegów odc. 9 streszczenie

Polacy przygotowują zamach na pancernik Bismarck. Podczas działań zaskakują ich Niemcy dowodzeni przez Kesslera. Anna zauważa, że wśród wrogów jest także Franz. Podejrzewa go o zdradę. Johann wyjaśnia jej, że była to tylko zasłona dymna, która miała uwiarygodnić Franza. Bismarck wpływa do portu. Nie udaje się jednak do basenu, w którym Polacy podłożyli „prawidłowy” ładunek wybuchowy. Okazuje się, że Kessler celowo podał Franzowi błędny numer basenu. Komandor każe aresztować Franza, ale on ucieka, skacząc do morza. Wydaje się, że utonął. Greta jednak odnajduje go w umówionym miejscu. Nie wie jednak, że śledzi ją Kessler, który chce zabić kochanków.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo