Zatoka Szpiegów odc. 2 streszczenie szczegółowe. Co się wydarzy?

Zatoka Szpiegów odc. 2 streszczenie szczegółowe. Zobacz opis odcinka, który wyemitowany zostanie w niedzielę 7 stycznia. Co się w nim wydarzy, kiedy oglądać powtórkę z niedzieli?

Streszczenie szczegółowe serialu Zatoka Szpiegów odcinek 2

Zatoka Szpiegów odc. 2 streszczenie szczegółowe: Franz odwiedza Dom Szwedzkiego Marynarza, gdzie dowiaduje się, że jego ojcem jest Polak o nazwisku Kurkowski. Pastor Eriksson przekazuje mu list, w którym ojciec prosi, żeby w trudnym czasie wojny syn umiał zachować się przyzwoicie. Franza napadają na ulicy uzbrojeni złodzieje. Jeden z nich, Staszek, okazuje się jego dawnym kolegą. Franz odwiedza matkę i chce dowiedzieć się czegoś więcej o swoim prawdziwym ojcu, ale ona początkowo unika rozmowy. W końcu spotyka się z synem i przyznaje, że kochała kiedyś Kurkowskiego, ale sądziła, że zginął na morzu. Wtedy związała się z Lotharem, który zaopiekował się nią i jej nieletnim synem. Nie ujawnia Franzowi, że prawdziwą motywacją do związku z Niemcem były groźby ojca, który chciał ją wydziedziczyć.

Na molo do Franza zagaduje przypadkowy mężczyzna i zostawia mu aparat szpiegowski z adresem skrzynki kontaktowej. Franz rozumie, że to wysłannik Johanna. Musi jednak wykonać zadanie, jeśli nie chce być posądzony o zabójstwo Anny. Żeby zdobyć informacje, których potrzebuje aliancki wywiad, Franz uwodzi Ilsę, sekretarkę komandora Kesslera. Wynajmuje Staszka, żeby upozorował napad na dziewczynę, a Franz spieszy jej na ratunek.

Następnego dnia Franz odwiedza ją z kwiatami. Poznaje wtedy Gretę, piękną żonę Kesslera, której wpada w oko. Franz i Ilse lądują w łóżku, ale sekretarka twierdzi, że nie ma dostępu do tajnych dokumentów, które Kessler trzyma w swoim prywatnym domu. Engel, kolega Franza z SS, odwiedza go z informacją, że namierzył polskiego szpiega, brata więźnia, który otruł się, kiedy przesłuchiwał go Franz. Odnalezienie go mogłoby podreperować reputację Franza. Muszą się jednak spieszyć, z przesłuchaniem, bo ma być zlikwidowany w ramach Intelligenzaktion. Na miejsce docierają za późno.

Do Franza dociera, jak bardzo okrutne są działania niemieckiej armii wobec polskiej ludności. Razem z Engelem jadą na bal z okazji kapitulacji Francji, na który Franza zaprosiła zauroczona nim żona Kesslera. Na balu Franz wymyka się z Ilse w ustronne miejsce, Wykorzystuje sytuację, żeby wkraść się do gabinetu Kesslera i sfotografować tajne dokumenty z nazwami okrętów, które wkrótce przypłyną do Gdyni. Przekazuje zdjęcia do skrzynki kontaktowej polskiego wywiadu

Zatoka Szpiegów odc. 2 VOD TVP PL

Emisja serialu Zatoka Szpiegów odc. 2 nastąpi w niedzielę 14 stycznia o godzinie 20:20 w telewizji TVP 1. Serial online w porze emisji w TV można obejrzeć jako live stream na WP Pilot. Oczywiście wszystkie odcinki, w tym dzisiejszy i ostatni, dostępne są w formie VOD na platformie TVP VOD PL. Sporo osób szuka również serialu na CDA i Dailymotion.

Powtórki ostatniego odcinka można obejrzeć również w telewizji. Zatoka Szpiegów odcinek 2 ponownie zostanie wyemitowany w czwartek i piątek.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo