Nauka zegara karty pracy do druku. Pobierz darmowe pomoce dydaktyczne dla dzieci, które pozwolą opanować umiejętność odczytywania godziny z zegara. Przygotowaliśmy wiele różnych kart pracy w PDF, które możesz pobrać za darmo, a także rozszerzony zestaw do pobrania w cenie 5 zł z naszego sklepu drukatek.pl.
Nauka zegara – ponad 1000 zegarów do druku
Wszystkie ćwiczenia nauki zegara możesz pobrać w plikach PDF, które zawierają wszystkie karty pracy z danej kategorii lub kliknąć na pojedynczą kartę pracy z zegarami i ją pobrać lub wydrukować bezpośrednio z przeglądarki.
Nauka zegara – pełne godziny
Karty pracy do nauki zegara z pełnymi godzinami. Zadaniem dziecka jest odczytanie i zapisanie wskazywanej godziny lub narysowanie wskazówek, które pokazują podaną godzinę.
W pół do… – karty pracy z zegarem
Karty pracy z zegarem, które zawierają ćwiczenia z godziną „w pół do…”.
Kwadranse – nauka zegara do druku
Ćwiczenia z godzinami, w której minuty wskazują kwadranse, czyli np. 2:15, 2:30, 2:45.
Nauka zegara karty pracy
Karty pracy do nauki zegara zawierające ćwiczenia z różnymi godzinami. Zadaniem dziecka jest narysowanie wskazówek pokazujących podaną godzinę lub zapisanie wskazywanej na zegarze godziny.
Pobierz “Zegar karty pracy”
Jak nauczyć dziecko odczytywania godziny?
Nauka odczytywania zegara jest ważną umiejętnością, którą powinno się przyswoić już w młodym wieku. W Polsce zazwyczaj dzieci uczą się tego w klasie 1. Jeśli chcesz skutecznie nauczyć swoje dziecko odczytywania godziny z zegara, musisz zacząć od podstaw. W pierwszej kolejności, warto pokazać dziecku, jak działa zegar, wskazując na wskazówki i wyjaśniając, co oznaczają. Można też zacząć od prostych ćwiczeń, takich jak podanie konkretnej godziny i poproszenie dziecka, aby wskazało odpowiednie wskazówki. Dlatego też, warto zacząć od prostych zegarów, które mają tylko dwie wskazówki, ponieważ łatwiej jest zrozumieć, jak działają.
W kolejnym etapie nauki, warto wprowadzić dziecko do pojęcia podziału czasu, wyjaśniając mu, jakie znaczenie mają godziny, minuty i sekundy. W tym celu, można wykorzystać różne materiały dydaktyczne, takie jak np. przygotowane przez nasz serwis zegary do druku.
Należy również nauczyć dziecko, jak obliczyć czas, który minął np. między dwiema godzinami, co pozwoli mu zrozumieć, jak działa zegar. Warto również pozwolić dziecku na eksperymentowanie z zegarem, zadając mu pytania typu: „Co się stanie, gdy przesuniesz wskazówki o jedną godzinę?” czy „Jak zmieni się czas, gdy przesuniesz wskazówki o 30 minut?” Dzięki temu dziecko będzie miało lepszy wgląd w to, jak działa zegar i jak można go używać.
Oprócz kart pracy do druku warto również przygotować zegar (np. z kartonu), w którym dziecko będzie mogło przesuwać wskazówki.