Zima prace plastyczne. Te pomysły zachwycą każdego

Zimowe prace plastyczne – inspiracje. Zarówno w domu, przedszkolu, a czasami i w szkole przydadzą się pomysły na piękne prace związane z zimą i świętami.

Prace plastyczne dla dzieci – zima

Zima daje bardzo dużo możliwości jeśli chodzi o prace plastyczne. Mogą one dotyczyć np. bałwana, śniegu, choinki, sanek i wielu innych kojarzących się z tą porą roku rzeczy.

Zimowe prace plastyczne najczęściej wykonuje się w przedszkolach, ale warto również poświęcić czas swoim dzieciom w domu. Poniżej prezentujemy kilkanaście ciekawych inspiracji na prace plastyczne dla dzieci związane z zimą.

W naszym serwisie można pobrać wiele różnych szablonów na zimę, które będą świetną bazą do prac plastycznych.

Zapraszamy również do zapoznania się z zimowymi kartami pracy do druku.

Inspiracje na zimowe prace plastyczne

Prawdziwą kopalnią pomysłów i inspiracji jest Pinterest, a także zagraniczne blogi. Postanowiliśmy wybrać kilka ciekawych prac plastycznych. Jesteśmy również bardzo ciekawi Waszych pomysłów na zimowe prace dla dzieci. Jeśli chcecie się nimi z nami podzielić, to piszczcie w komentarzach, przesyłajcie nam je drogą mailową lub poprzez fanpage na Facebooku.

Zanim przejdziemy do różnych pomysłów z Pinteresta i innych serwisów, to wykorzystajmy również potencjał Youtube. Te dwa filmy na pewno będą inspirujące.

Zimowe prace plastyczne
Świąteczne prace plastyczne

Poniżej prezentujemy kilkanaście innych propozycji zimowych prac plastycznych.

Wyklejanka bałwana

Zacznijmy od czegoś prostego, dla młodszych dzieci. Wyklejanka z bałwanem to ciekawa praca plastyczna, który pozytywnie wpływa na motorykę małą.

Szablon bałwana możesz pobrać w naszym serwisie. Po wydrukowaniu dziecko może wykleić bałwana plasteliną lub np. poprzyklejać bibułę, pogniecione chusteczki higieniczne czy specjalne pompony.

Pracę plastyczną można dodatkowo urozmaicić, proponując dziecku, aby stworzyło wymyślony rysunek, którego częścią będzie wyklejony bałwan.

Bałwankowy łańcuch z papieru

Łańcuch z papieru na święta zna właściwie każdy. Delikatne modyfikację sprawią, że w prosty sposób można zrobić krótki łańcuch przypominający bałwana. Do góry wystarczy przygotować kapelusz z czarnego papieru, a poniżej połączyć kilka kulek z białej kartki. Na sam koniec wystarczy domalować oczy, nos, buzię i guziki – gotowe.

Śnieżna kula

W poniższej pracy plastycznej wymagana jest pomoc dorosłego, ponieważ niezwykle istotne jest precyzyjne przyklejenie talerzyka na klej na gorąco. Efekt jest jednak znakomity. Można założyć, że jest to praca plastyczna dla starszych dzieci lub do wspólnego wykonania w domu. Stworzenie takiej śnieżnej kuli z pewnością dostarczy sporo radości. Jak ją zrobić można zobaczyć na poniższym filmiku.

Bałwan z wacików

Bardzo ciekawy efekt można uzyskać również wykorzystując waciki. To właśnie z nich stworzymy bałwana, a także „podłoże”. Do tego musimy dodać wymyślone tło, np. na wyciętym wcześniej kole. Dodajemy choinkę, trochę śniegu i gotowe. Prosta praca plastyczna, a niezwykle efektowna. Oczywiście choinka i inne ozdoby w tle mogą być narysowane lub wycięte z kolorowego papieru lub filcu.

Pingwini odcisk rączki

Poniższa praca nie tylko będzie ładną ozdobą, ale przede wszystkim świetną pamiątką. Wszystko dlatego, że najpierw dziecko musi stworzyć odcisk swojej ręki z masy solnej lub papieru. Potem należy pomalować masę według poniższego wzoru i gotowe. Zamiast pingwinów można również namalować bałwany.

Skoro pojawiła się już masa solna, to zostańmy w temacie, ponieważ pozwala ona tworzyć wiele innych pięknych prac plastycznych.

Inspiracje z masy solnej

Zobacz przepis na masę solną.

Pozostałe propozycje na zimowe prace plastyczne

Zima daje oczywiście dużo możliwości na inne prace plastyczne dla dzieci. Poniżej prezentujemy jeszcze kilka innych filmów z inspiracjami.

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo