ZOO Safari Borysew. Czy warto odwiedzić? [dojazd, parking, cennik, atrakcje]

ZOO Safari Borysew to liczący ponad 26 ha ogród zoologiczny położony niedaleko Łodzi. Opinie ma bardzo dobre i postanowiliśmy sprawdzić czy rzeczywiście warto się tam wybrać z dziećmi oraz na jakie atrakcje można liczyć.

Historia ZOO Safari Borysew sięga sierpnia 2008 roku. Początkowo ogród zoologiczny miał 15 ha powierzchni, na których znajdowało się zaledwie 30 gatunków dzikich zwierząt. W kolejnych latach ZOO wyraźnie się rozrastało. Obecnie zajmuje ponad 26 ha, jest w nim około tysiąca zwierząt ze 130 różnych gatunków.

Dojazd do ZOO Borysew. Parking i cennik

Dojazd do ZOO Borysew jest dobry i nie trzeba specjalnie zadawać sobie pytania „gdzie to jest?”. Ogród zoologiczny położony jest kilkanaście kilometrów od zjazdu z autostrady A2, dzięki czemu można szybko dotrzeć nawet z bardziej oddalonych miast. Przy ZOO znajduje się duży parking, który co prawda nieco korkuje dojazd w święta, ale za cały dzień postoju zapłacimy 15 zł, co jest dość uczciwą ceną.

Zdecydowanie więcej trzeba zapłacić za wejście. W 2024 bilet normalny kosztuje 69 zł, a ulgowy 59 zł. W ofercie są również bilety rodzinne w różnych kombinacjach (1+2, 2+1, 2+2, 2+3). Dzieci do lat 3 do ZOO wchodzą za darmo.

,

Największe atrakcje ZOO Safari Borysew

Do ZOO Borysew wybraliśmy się w majówkę, a więc ruch był zdecydowanie większy niż zazwyczaj, ale i atrakcji było więcej. Oczywiście podczas każdej wizyty w ogrodach zoologicznych chodzi przede wszystkim o podziwianie zwierząt. W ZOO Borysew jest ich naprawdę sporo, aby zobaczyć je wszystkie trzeba wykonać kilka kilometrów, ale odległości od wybiegów są niewielkie, dzięki czemu cały czas możemy podziwiać różnego rodzaju zwierzęta.

Zolw ZOO Borysew

Jedną z największych atrakcji jest basen dla tygrysów, gdzie codziennie odbywają się pokazowe karmienia. Dosłownie kilka centymetry od odwiedzających. Trzeba przyznać, że jest to naprawdę widowiskowe i robi największe wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych.

Tuż obok znajdują się piękne lwy. Ciekawym widowiskiem jest również karmienie foki Dawida.

Lwy ZOO Borysew

Dla dzieci dużą atrakcją jest wizyta w mini ZOO , w którym można dotknąć, pogłaskać i nakarmić kózki miniaturki oraz owieczki kameruńskie. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszy się możliwość nakarmienia ptaszków.

Na terenie ZOO Borysew znajduje się również świat wodny, gdzie można nie tylko przyjrzeć się zwierzętom, ale również popływać na uroczych rowerach wodnych (atrakcja dodatkowo płatna). Nie brakuje również punktów gastronomicznych, gdzie można zjeść m.in. lody, burgery, frytki czy zapiekanki.

Oprócz tego dostępne są dwie figlarnie, czyli sale zabaw z dmuchańcami dla dzieci. Jedna znajduje się w namiocie, a druga na zewnątrz. Pół godziny zabawy kosztuje 20 zł od dziecka, a godzina 25 zł, więc są to ceny zdecydowanie akceptowalne. Ciekawa może być również wizyta w kinie 7D, w którym wyświetlanych jest kilka różnych filmów. I oczywiście nie mogło zabraknąć punktu z pamiątkami.

Po ogrodzie zoologicznym przez prawie cały dzień jeździ również kolejka, którą w szybki sposób objedziemy ZOO. Niestety za to również trzeba zapłacić.

Czy warto pojechać do ZOO Borysew? Opinie o ogrodzie zoologicznym nie pozostawiają wątpliwości

ZOO Safari Borysew opinie zbiera bardzo dobre i rzeczywiście je potwierdzamy. Wizyta w ogrodzie zoologicznym do najtańszych nie należy, szczególnie doliczając różnego rodzaju atrakcje dla dzieci. Oczywiście można przyczepić się do kilku szczegółów i detali, a także do tego, że przy dość wysokiej cenie biletu, za każdą atrakcję dodatkową trzeba płacić, ale niestety tak sytuacja wygląda przy większości parków i ogrodów zoologicznych.

Surykatka ZOO Borysew

Jeśli więc szukacie atrakcji na weekend lub święto, to warto zabrać dzieci do ZOO Borysew i samemu przekonać się ile pięknych i ciekawych zwierząt można tam zobaczyć.

Pozostaw komentarz

Dodaj Odpowiedź

RodzicielskieInspiracje.PL - Karty pracy, pomoce dydaktyczne do druku, seriale
Logo